ЦНАП РАХІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ: РЕЄСТРАЦІЯ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ НОВОНАРОДЖЕНОЇ ДИТИНИ

👁 65    |    Опубліковано: 29.11.2018 о 10:36    |    Автор:    |   
Категорії: Важливе, Новини, ЦНАП Рахівської міської ради інформує   |   

 


 


Де  може бути  зареєстроване місце проживання новонародженої дитини ?

 

Місце проживання дитини, яка не досягла 14 років, може бути зареєстровано виключно за адресою реєстрації її батьків (усиновлювачів). У разі реєстрації місця проживання батьків за різними адресами місце проживання дитини, реєструється разом з одним із батьків за письмовою згодою другого з батьків у присутності особи, яка приймає заяву, або на підставі засвідченої в установленому порядку письмової згоди другого з батьків (крім випадків, коли місце проживання дитини визначено відповідним рішенням суду або рішенням органу опіки та піклування). Згода власника житла для цього не потрібна.

В першу чергу, дитина  не може бути зареєстрована  в квартирі чи будинку, де не зареєстрований  ні один з його батьків (усиновлювачів) або, у відповідних випадках, де не проживає опікун.

Також вона не може бути зареєстрована, як власне і всі інші, в нежилому приміщенні.

В який термін з моменту народження потрібно зареєструвати місце проживання дитини?

Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.

Де реєструють місце проживання новонароджених і які необхідні документи?

Для реєстрації  місця проживання новонародженої  дитини за місцем проживання батьків або одного із них необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Серед  документів, які необхідно буде подати батькам є: заява,  паспорти батьків, (якщо в свідоцтво про народження відомості про батька внесені зі слів матері, необхідно надати оригінал і копію виписки з Державного реєстру актів цивільного стану про занесення інформації відповідно до ч. 1 ст. 135 Сімейного кодексу України), свідоцтво про народження дитини, квитанція про сплату адміністративного збору.

За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини.

Юлія Буряк,

Начальник ЦНАП Рахівської міської ради

Share

Яндекс.Метрика