• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття
опубліковано: 23.05.2018р. о 07:34, автор: Рахівська міська рада

20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття. Біорізноманіття – це розмаїття життєвих форм на Землі, які включають всі організми, види, генетичні відмінності між ними, складні симбіози, спільноти і екосистеми. Це величезний генофонд планети і чим він різноманітніший, тим легше наша глобальна екосистема адаптується до нових умов: одні види вимирають, інші пристосовуються і змінюються, щомиті реагуючи на мінливу ситуацію. 

День біорізноманіття встановлений Генасамблеєю задля привернення уваги до швидкого збіднення флори та фауни. Лише за останні 400 років наша планета втратила близько 100 видів хребетних тварин. На даний час приблизно 22 тисячі видів рослин і тварин перебувають на межі зникнення. Зникаючими називають види, чисельність яких стрімко зменшується або вже досягла критичного рівня в межах свого ареалу.

Зростаючий на території Карпатського біосферного заповідника білосніжний красень – нарцис вузьколистий – вразливий вид, занесений до Червоної книги України. Високогірні нарциси вартують значної уваги, адже вони є особливо цінними для науки представниками флори Українських Карпат, важливо зберегти це природне диво для майбутніх поколінь. В Долині нарцисів ці квіти уже відцвіли, але у високогір’ї вони ще квітують. Саме тому працівники екоосвіти заповідника вкотре привернули увагу до проблеми збереження нарцисів напередодні Дня біологічного різноманіття. Цього разу екоосвітяни навідались до Видричанської ЗОШ І-ІІІ ст. на Рахівщині. Для учнів 4-х класів цієї школи проведено мультимедійну презентацію, яка включала найбільш цікаві факти про цю дивовижну рослину, знамениту Долину нарцисів та розмаїття інших видів рослин і тварин, які населяють Долину поряд з нарцисами. Для закріплення почутої інформації, діти створювали квіти нарцисів з косметичних ватних дисків, намагаючись зробити їх такими ж тендітними та ніжними, якими вони зростають в природному середовищі.