8 і 9 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

👁 442    |    Опубліковано: 08.05.2022 о 07:45    |    Автор:    |   
Категорії: Новини, Новини Рахова   |   

 


 


Восьмий рік поспіль на державному рівні ми послідовно впроваджуємо європейський підхід до пам’яті про Другу світову війну. Вшановуємо всіх борців із нацизмом та всіх жертв цього найкривавішого конфлікту в історії людства. Для нас пам’ятні дні символізують не тріумф переможців над переможеними, а є нагадуванням про страшну катастрофу, яка стала можливою в результаті приходу до влади і змови двох тоталітарних режимів – нацизму і комунізму.

Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для істориків вона видаватиметься неминучою. У 1939–1945 роках ворогом були нацисти, а сьогодні це рашисти – російська версія імперського націоналізму та фашизму. У 1941 році почалася найстрашніша, найближча, найкривавіша війна. А ми – українці тепер на собі відчуваємо те жахіття, яке пережили наші діди та батьки. Кажуть, без величезних втрат, нацистів було не зупинити . І як не жахливо це прозвучить, але і рашистів тепер також.

Для українців протистояння російській агресії – це боротьба за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності проти імперських амбіцій агресивного сусіда, який заради досягнення мети не гребує ані воєнними злочинами, ані злочинами проти людства.

Пам’ятаємо – перемагаємо!

Перемогли нацистів – переможемо і рашистів!

Share