• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Еколого-туристичний патріотичний вишкіл «Полонинське літо»
опубліковано: 24.07.2018р. о 13:14, автор: Рахівська міська рада

Цього року, вперше був проведений еколого-туристичний патріотичний вишкіл «Полонинське літо», організаторами якого виступили Карпатський біосферний заповідник (КБЗ), Рахівська міська рада та туристичний клуб «FUNROUTE». Учасниками акції стали 15 учнів 5-10 класів загальноосвітніх шкіл м. Рахова, більшість з яких- члени туристичного гуртка. Локацією для проведення вишколу було обрано інформаційно-туристичний центр «Високогір’я Карпат» КБЗ , що знаходиться в ур. Перемичка, підніжжя найвищої вершини Українських Карпат – г. Говерли. Керівниками табору стали завідувач Музеєм екології гір – Кальба Ігор, начальник та замісник відділу екологічної освітньо-виховної роботи – Бундзяк Вікторія, Колачук Іванна та вчитель географії ЗОШ №2, керівник туристичного гуртка – Візавер Антон.
Вишкіл мав на меті оздоровити дітей, дати знання і навики з орієнтування на місцевості за азимутом, розпалювання вогнища, розкладання наметів, вивчення ґрунтів, ландшафтів, флори та фауни високогір’я, патріотичного виховання, основ тактичної підготовки, а також підкорення гір Говерли та Петросу.
Для того, щоб вишкіл відбувся, була проведена велика підготовча робота. Вже не в перше проведення екологічних акцій заповідника підтримують депутатський корпус та міський голова м. Рахова – Медвідь В.В. Так, цього разу міською радою закуплене спорядження (чотири намети, шістнадцять спальних мішків, шістнадцять кариматів, два LED- ліхтарі, два похідних душі), профінансоване харчування та трансфер учасників вишколу.
Гімном України та підняттям державного прапору відбулося урочисте відкриття вишколу. Бундзяк Вікторія прочитала коротку лекцію про діяльність і завдання КБЗ та розповіла правила поведінки на заповідній території. Кожен учасник отримав блайзер із логотипом вишколу, що попередньо закупив КБЗ.
Щодня програма табору була дуже насичена та цікава. По приїзді, після розбиття табору учасники взяли участь у змаганнях із спортивного орієнтування. Три команди активно боролися за перемогу. Всі учасники команд справились із завданням, за що отримали нагороди та грамоти.
Наступного дня перед учасниками вишколу стояла нелегка задача – підкорення г.Говерли. Незважаючи на складні погодні умови (сильний вітер, тума та дощ) всі учні підкорили найвищу вершину України. Повернулися втомлені, але щасливі від того, що зробили це. Відігріваючись гарячим чаєм із «яферничча» за допомогою «шишкофона» переможці ділилися враженнями.
Нажаль, погода все таки внесла корективи у наші плани і унеможливила сходження на г. Петрос. Третього дня керівники табору організували невелику наукову конференцію на тему «Будівництво гірськолижного курорту «Свидовець» – переваги та загрози». Учасники поділились на дві команди: «Забудовники» та «Екологи». Через три години активної підготовки «прокурори» та «адвокати» зустрілися на громадських слуханнях. «Забудовники» аргументували будівництво курорту можливістю створення робочих місць, показових полонинських господарств та розвитку туристичної інфраструктури в регіоні. Натомість, «Екологи» занепокоєнні величезним рекреаційним навантаженням на високогір’я, що може призвести до зникнення рідкісних та червонокнижних високогірних видів рослин, великого забору води на потреби туристів, засмічення та зміління високогірних озер, а також активного вирубування лісів. У підсумку, «Забудовники» погодилися будувати курорт дотримуючись екологічних норм та стандартів під наглядом екологів-активістів. «Екологи» все ж наполягали на розвитку «зеленого туризму» та збереженні природи Карпат. По закінченні конференції діти взяли участь в екологічних іграх, які організувала Колачук Іванна.
Завершився наш вишкіл спортивними змаганнями по стрільбі із пневматичної гвинтівки по мішенях та неповному розбиранні та збиранні автомата ак74. Всі учасники, в тому числі і дівчата показали хороші результати.
Учасники вишколу отримали свідоцтва про сходження на Говерлу, а переможці спортивних змагань нагородженні грамотами.
Перший вишкіл відбувся! Страви приготовлені на вогні, джерельна вода та активний відпочинок назавжди запам’ятаються всім нам. Сподіваємось, що всі учасники отримали хороші враження, а також на те, що табір стане щорічним.

ІГОР КАЛЬБА