Лише за тиждень населення та ОСББ отримали 140 мільйонів гривень «теплих кредитів», що більше ніж за весь травень минулого року

👁 651    |    Опубліковано: 23.05.2018 о 08:14    |    Автор:    |   
Категорії: Новини   |   

 


 


Високий попит на Урядову програму підтримки при утепленні житла триває. Минулого тижня учасники програми залучили в державних банках 140 мільйонів  гривень «теплих кредитів», що перевищує показники за весь травень 2017 року, коли було одержано 120 мільйонів гривень кредитів.

Зокрема, за тиждень державні банки видали:

– на утеплення індивідуального житла – 3702 кредити на суму 113 мільйонів  гривень;

– на енергоефективні заходи у багатоповерхівках – 104 кредити обсягом 24 мільйона  гривень;

– на придбання твердопаливних котлів – 98 кредитів на суму 2,6 мільйона  гривень.

2018 рік вирізняється особливою популярністю Урядової програми серед ОСББ.

Лише за кілька місяців поточного року ОСББ оформлено майже 400 «теплих кредитів» на суму близько 104 мільйона гривень. Це майже у 2 рази більше, ніж за весь 2016 рік, коли 435 ОСББ залучили 61 мільйон гривень.

Все це свідчить, по-перше, про суттєве зростання середнього розміру «теплого кредиту» на одне ОСББ, а значить такі позичальники залучають кредити на більш комплексні заходи з енергоефективності.

По-друге, все більше ОСББ довіряють програмі та усвідомлюють її переваги:

· можливість отримати компенсацію витрат за «теплим кредитом» з державного та місцевих бюджетів;

· заощадити як при впровадженні енергоефективних зазвичай недешевих заходів, так і після проведення робіт, тобто менше сплачувати за комунальні послуги;

· модернізувати будинок загалом та підвищити вартість квартир у ньому.

Серед цьогорічних нововведень – надання відшкодування за кредитами, залученими ОСББ для встановлення електричної системи опалення, – повідомляють в Управлінні комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності.

 

Share