• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
МАЙБУТНЄ МІСТА – В НАДІЙНИХ РУКАХ! (Розповідь про роботу з талановитою молоддю Рахова в рамках проекту з профорієнтації учнівської молоді «Профікемп»)
опубліковано: 30.01.2019р. о 13:57, автор: Рахівська міська рада

Вже майже рік в м. Рахів здійснюється міжрегіональний інноваційний проект з профорієнтації учнівської молоді «Профікемп». Мета реалізації Проекту на Рахівщині  – поглиблене вивчення унікальних природних та культурно-історичних пам’яток рідного краю, сприяння ефективній зайнятості молоді, успішній побудові майбутньої професійної кар’єри, сприяння туристичної привабливості Рахівського району в цілому.

Даний Проект реалізовується в Закарпатській, Львівській, Рівненській та Херсонській областях. Загалом у Проекті беруть участь понад 30 учнівських команд. Місто Рахів представляє талановита команда «Fun-Routе» («Веселі подорожі»), – 10 позитивних та активних школярів  Рахівських загальноосвітніх шкіл №1 та №2, які є очевидними лідерами в Закарпатській області. Назвемо імена наших героїв: Іванов Олександр – капітан команди, Засухін Андрій, Гайдош Ростислав, Молдавчук Василь, Магей Артем, Штефанюк Валерія, Тодерюк Катерина, Гамеза Анастасія, Попович Вікторія, Штодлер Еріка.

Основним куратором команди є Волошин Наталія, яка займає посаду начальника відділу активної підтримки безробітних Рахівської районної філії Закарпатського Обласного центру зайнятості. Також у команди є куратори від Рахівської центральної районної бібліотеки Юришинець Наталія та від Рахівського районного відділу освіти Турок Оксана та Візавер Антон.

26 вересня 2018 року, у Сваляві відбулося урочисте відкриття обласного профорієнтаційного заходу для учнівської молоді «Країна професій ПрофіКемп», організаторами якого є Закарпатський обласний центр зайнятості разом з Департаментом освіти і науки облдержадміністрації та обласною бібліотекою для дітей та юнацтва. Участь в урочистостях взяли представники закладів освіти, бібліотек, роботодавці, керівництво та фахівці служби зайнятості, учні 10-х класів загальноосвітніх шкіл області. Урочистий старт розпочався з вітальних слів гостей, презентації проекту та 4 команд учасниць, кожна з яких представила певний туристичний регіон Закарпаття. Серед них: Рахівщина, Перечинщина, Свалявщина та Мукачівщина.

З початку заснування команди (червень 2018 року), в житті її учасників відбулось чимало цікавих подій, які знаходять своє відображення на блозі команди https://rakhiv-funroute.blogspot.com. Блог користується великою популярністю, адже за такий короткий час (активне розміщення більше 185 дописів з серпня 2018 року) його переглянули понад 116 тисяч. Учасники команди також фільмують всі цікаві заходи та розміщують як на каналі YouTube, так і на блозі команди.

Протягом реалізації проекту Фанроутівці:

– познайомились з великою кількістю професій та промислів.  Фанроутівці вже знають як вівчарі готують сир та вурду, бриндзю за автентичними рецептами. Розкрили для себе професії  журналіста, оператора, різьбяра, столяра, вівчара, –  і це все відвідавши Івана Васильовича Гринюка, майстра – трембітаря. Вивчали професією «журналіст» на зустрічі з німецьким журналістом Інго Петцом. Досліджували професію «поет» разом з місцевою поетесою сатиричного жанру Оксаною Йонаш-Тодер, Ольга Ворохта – майстриня з ткацтва ознайомила фанроутівців з можливостями та видами ткацтва, а також призначення тканих виробів у побуті. Професію «гід – екскурсовод»  презентував Владислав Товтин в ході групового тренінгу на базі Інтернет-центру Рахівської ЦРБ для учасників проекту з Закарпатської області , який організували працівники Закарпатської обласної бібліотеки для дітей та юнацтва;

– вивчали та розкривали на блозі команди історію наших предків, культуру, мову, традиції;  знайомили читачів з мистецтвом Рахівщини;

– стали активними учасниками Фестивалю-ярмарки «Гуцульська бриндзя». За участі начальника відділу агропромислового розвитку РДА Наталії Кобаси,  команда профікемпівців взяла участь у розробці логотипу для бриндзі спільно з Друкарнею  “Бреза” на чолі з Дячуком Віталієм Іллічем.  Знайомились з проектом ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень Західної України».

– відвідали цікаві для туристів історичні об’єкти:  Іоанно-Предтеченський чоловічий монастир; найстарішу будівлю Рахова – фару, що розташована біля найстарішої кам’яної церкви Рахова – Успіння Богородиці, збудованої 1792 року, Музей народного Владики Івана Маргітича, Музей екології гір та історії природокористування в Українських Карпатах, Краєзнавчий міні-музей у Рахівській центральній районній бібліотеці, Музейна кімната для поціновувачів мистецтва Рахівського РБК та багато інших;

– досліджуючи природні особливості Рахівщини, учасники команди здійснили сходження на 10 гірських вершин: Говерлу, Шоймул,  Піп Іван Чорногірський, Гори Жандарми, Гора Догяска, Гори Близниці, Драгобрат, Гора Терентин, Лиса гора та гора Стіг. Також здійснили подорожі до гірських озер Марічейка, Ворожеська, Герешаска, Івор, досліджували мінеральні води Рахівщини; здійснили кінно-пішу прогулку до підніжжя гори Шоймул;

– відвідали рекреаційні об’єкти та місця відпочинку для туристів, а також заклади, де можна смачно поїсти та познайомитись з справжньою гуцульською кухнею;

– створювали особливий різдвяний настрій для дітей з особливими потребами разом з Рахівським районним реабілітаційним центром для інвалідів та дітей-інвалідів;

– відвідали чимало закладів та установ: Карпатський біосферний заповідник, редакцію газети «Зоря Рахівщини», Рахівську районну філію Закарпатського ОЦЗ, Рахівську центральну районну бібліотеку, лабораторії лісознавства, екологічного моніторингу, зоологічну та ботанічну лабораторії, Рахівську районну державну адміністрацію та багато інших установ;

– створили власний сувенірний продукт ляльку – мотанку «Гуцульська молодиця».

Загалом командою «Fun-Route» досліджено понад 45 професій, які притаманні нашому регіону та більше 45 туристичних об’єктів, вони стали учасниками понад 25 заходів, що проходили в м.Рахів та поза його межами, пройшли 15 туристичних піших, кінно-піших та велосипедних маршрутів в гори та на гірські озера Рахівщини.

Фанроутівці підтримують та пропагують здоровий спосіб життя та активного відпочинку. Також учасники команди проводять акції на підтримку збереження природи та довкілля: «Батарейкам – утилізація!», «Зелена хвиля», «Збережи частку живого», «Я прибрав, черга за тобою!»

Учасники команди здійснюють важливу та велику роботу для реклами туристичної привабливості як міста Рахів, так і Рахівщини в цілому. В результаті проведеної роботи фанроутівцями буде розроблений власний туристичний маршрут, який стане в нагоді гостям міста та відвідувачам Рахівщини. Проте на даний час не можуть знайти фінансової підтримки у можновладців, адже попереду ще багато роботи за Проектом (дослідження нових туристичних об’єктів, виготовлення сувенірної продукції, розробка рекламної продукції для залучення потенційних туристів та гостів Рахівщини, виготовлення форми для команди) та участь в обласному (вже в квітні цього року в місті Ужгород) та міжрегіональному (в Херсоні) етапах конкурсу.

Підтримайте нашу талановиту молодь, вболівайте за них, а також читайте ще більше цікавого про них на блозі команди «Fun-Route» https://rakhiv-funroute.blogspot.com.

 

 

Наталія Юришинець

куратор команди “Fun-Route”,

бібліотекар Рахівської ЦРБ