• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
МУЗИЧНІ АКОРДИ МИХАЙЛА ТОМАШУКА
опубліковано: 28.11.2019р. о 14:30, автор: Рахівська міська рада

У львівському видавництві «Растр-7» вже готовий явитися світові збірник вокальних та інструментальних творів «Моєї музики акорд…», автором якого є знаний рахівський композитор, педагог і музикант Михайло ТОМАШУК.
Книга містить двадцять творів з мистецького доробку Маестро: вальс, марш, ліричні й веселі, про любов та вічні цінності – ці пісні нікого не залишать байдужими і, безсумнівно, стануть окрасою на велелюдних урочистостях та камерних концертах.
Книга побачила світ завдяки сприянню та допомозі музикантів-духовиків і знаних громадських діячів Василя та Ярослава Думинів, Заслуженого журналіста України, письменника Олександра Масляника та концертмейстера Закарпатського народного хору, нашого краянина з Ясіня Михайла Рибалка.
Нагадаємо, що композитор і музикант Михайло Іванович Томашук народився 9 квітня 1956 р. у місті Рахові Закарпатської області. Батько –Томашук Іван Іванович, уродженець Рахова, мати – Томашук (Мищик) Анна Михайлівна – народилася в селі Кваси Рахівського району.
З 1963 року навчався у ЗОШ № 1, а 1971 року був переведений в ЗОШ № 2, яку закінчив у 1973-му. 1968 року вступив у Рахівську дитячу музичну школу, клас акордеона. Викладач Ярослав Михайлович Катеринюк прищепив любов до музики і зробив все для того, щоб в майбутньому Михайло Томашук став музикантом.
З 1969 року – учасник духового оркестру музичної школи, в якому грав до закінчення музичної школи в 1973 р.
1973 року вступив в Ужгородське державне музичне училище, клас акордеона на ІІ курс. Училище закінчив 1976 р. і за скеруванням почав працювати в Рахівській дитячій музичній школі. На початку 1977 р. був переведений в Ясінянську музичну школу, звідси у травні 1977 р. був призваний до лав Радянської армії, в якій прослужив до листопада 1978 р. У січні 1979 р. повернувся на роботу в Рахівську дитячу музичну школу, в якій працює донині.
Усі ці роки був музикантом духового оркестру Рахівського лісокомбінату, у 1981-1988 рр. – його керівником. Також грав в учительському районному духовому оркестрі, організованому з ініціативи тодішнього начальника відділу культури Рахівської райдержадміністрації В.В. Волічека. У 2001 році цей колектив став фундаментом для народження нового духового оркестру «Фермата», який діє і сьогодні. Для «Фермати» Михайло Томашук написав «Рахівський марш» і «Рахівський вальс», обробки Різдвяних колядок, новорічних і церковних пісень.
Музику почав писати ще в шкільні роки, коли вчився в одному класі з Василем Кухтою – майбутнім поетом. Вірші легко лягали на музику. Деякі з пісень стали популярними серед однолітків, що надихало авторів на співпрацю.
Працюючи в Рахівській ДМШ викладачем по класу акордеона, гітари і цимбалів, був художнім керівником ансамблів гітаристів, цимбалістів і народних інструментів, для яких писав обробки закарпатських народних пісень. Для дитячого хору молодших класів написав три пісні: «Літо-літечко» на слова Н.Тріщ, «Кличе-зве дзвіночок нас» на слова О.Лобової та «Їде, їде Бог» на слова Л.Горової.
Таким чином Михайло Томашук написав 15 пісень на слова Василя Кухти, 4 пісні на слова Олександра Масляника, 2 пісні на слова своєї доньки Лесі Томашук. У творчому доробку композитора є декілька п’єс для акордеона і фортепіано, які не ввійшли до цього збірника.
Вітаємо композитора Михайла Томашука з вагомим творчим доробком!
Незабаром збірник вокальних та інструментальних творів «Моєї музики акорд…» можна буде придбати у Рахові з автографом автора. Готується великий концерт-презентація нового й очікуваного видання.
Олександр Масляник