На Рахівщині встановлено осінньо-зимове обмеження на рибальство

👁 685    |    Опубліковано: 22.09.2016 о 14:34    |    Автор:    |   
Категорії: Новини Рахова   |   

 

rybalstvoЗ 10 вересня 2016 року по 10 січня 2017 року встановлено державну заборону на здійснення рибальства в місцях існування та відтворення струмкової струмкової форелі у зв’язку з її нерестом у річках та притоках передгірських та гірських районів (їх частин) та обмежено любительське рибальство у водоймах Закарпатської області.

Протягом цього періоду необхідно забезпечити збереження та недоторканість середовища існування, шляхів міграцій, нерестилищ, місць нагулу та власне нересту струмкової форелі в річках та їх притоках, інших водоймах області, згідно порядку, встановленого цим наказом.
Передбачено недопущення проведення робіт та іншої діяльності на руслах річок, їх притоках та прибережній захисній смузі. Зокрема, заборонено забір піщано-гравійної суміші та річкового каміння з русла та прибережної захисної смуги річок та їх придаткової системи (за винятком робіт, що здійснюються на об’єктах Регіональної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Тиса у Закарпатській області на 2013 – 2021 роки без втручання у водну частину русла рибогосподарських водних об’єктів та нанесення збитків державним рибним ресурсам).
Слід припинити трелювання лісу (рух лісовозів, іншої техніки по руслах річок і водотоках ), розміщення верхніх складів у руслах та прибережній захисній смузі річок та їх приток.
Щоб не забруднювати рибогосподарських водойм та їх водоохоронних смуг, заборонено миття автотранспорту, виведення промислових і господарсько-побутових стоків та викидання сміття.
Не можна здійснювати роботи з експлуатації і використання гідротехнічних, водозабірних споруд на водних об’єктах в порушення встановлених водних режимів, без рибозахисних пристроїв та рибоходів, а також інші роботи, що спричиняють (можуть спричинити) порушення гідрологічного та гідрохімічного режиму водойм та середовища існування водних біоресурсів.
Необхідно дотримуватися вимог п. 9.4 «Правил промислового рибальства в рибогосподарських об’єктах України».

Любительське рибальство дозволено з берега однією поплавковою або донною вудкою із одним гачком і спінінгом з берега на відведених поза нерестових ділянках на річці Тиса – від прикордонного знаку № 361 в місті Чоп Ужгородського району до місця злиття річок Чорної та Білої Тиси вище міста Рахів, річці Шопурка – від місця впадіння в річку Тиса верх по течії до автотранспортного мосту в селі Кобилецька Поляна.

Share