• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
На Закарпатті людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, допомагають спеціальні соціальні центри
опубліковано: 14.02.2017р. о 16:37, автор: Рахівська міська рада

Навчити людину жити у сучасному світі та справлятися з викликами долі покликана система закладів соціального обслуговування, які нині діють на Закарпатті.

В області сьогодні функціонує 18 центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, де опікуються тими, хто опинилися у складних життєвих обставинах. Саме задля проведення реабілітаційних заходів комплексно в області створені заклади соціального обслуговування. Про це під час брифінгу в прес-центрі Закарпатської ОДА розповіла директор Закарпатського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Романюк.
Нині в області діють чотири заклади соціального обслуговування. Соціальний гуртожиток для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування працює у місті Перечин. Тут тимчасово можуть жити діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, віком від 15 до 23 років. Фахівці допомагають молоді адаптуватися до суспільства та підготуватися до самостійного життя. Отже, крім тимчасового житла, юнь тут може отримати психологічну та юридичну допомогу. Лише протягом минулого року послугами цього гуртожитку скористалися 20 молодих людей.
В обласному соціальному центрі матері та дитини у Перечині можуть тимчасово проживати жінки на останніх місяцях вагітності та з дітьми до півторарічного віку, які опинилися у складних життєвих обставинах. Тут молодих мам забезпечують необхідними речами: постільною білизною, рушниками, гігієнічними засобами, продуктами. За здоров’ям жінок та їх дітей слідкує медпрацівник, з ними працює психолог.
«Жінки сюди потрапляють у результаті різних життєвих ситуацій. Є такі, що не змогли влаштуватися у житті після інтернатних закладів, інколи дитина є небажаною для родини, відтак молоді мами просто залишаються на вулиці. Головне наше завдання, щоб жінки після перебування тут звикли до дітей, навчилися за ними доглядати і не віддавали їх до дитячих будинків», – каже Наталія Романюк. Минулоріч заклад надав прихисток понад сотні жінок.
Діти та молодь з функціональними обмеженнями та їх родини можуть отримати підтримку в обласному центрі соціально-психологічної реабілітації у місті Мукачево. У закладі надають допомогу досвідчені викладачі та психологи. До центру реабілітації звертаються з проблемами ураження опорно-рухового апарату, органів зору, нервової системи, психічними захворюваннями. Педагоги закладу працюють і з батьками, які виховують дітей та молодь з функціональними обмеженнями. «Психологи та реабілітологи намагаються допомогти не тільки дитині, а й батькам, котрі не можуть залишити своїх чад у звичайному садочку, натомість приводять сюди», – розповідає Н. Романюк.
Закарпатський обласний центр соціально-психологічної допомоги в Ужгороді надає прихисток тим, хто опинив у складних життєвих обставинах внаслідок стихійного лиха, злочину, насильства (в т.ч. в сім’ї). Окрім тимчасового притулку, заклад може забезпечувати і харчуванням. Цим людям надають психологічну підтримку, представляють їх інтереси у різних структурах допомагають отримати соціальні послуги. Останні два роки в центрі допомагають адаптуватися і переселенцям зі сходу країни.
«Люди, які перебувають в кризових життєвих ситуаціях часто опускають руки. Наше завдання – після емоційної підтримки та стабілізації спонукати їх до дії, до самостійного життя за межами соціального закладу», – наголосила психолог Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги Ольга Принцовська.