• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
«Ой, кувала зозуленька й сіла на калину – Запросили до Бістрої гуцульську родину!» – участь представників Рахівської територіальної громади в заключній конференції по проекту 2SOFT/2.1/10
опубліковано: 24.02.2023р. о 15:11, автор: Рахівська міська рада

Вже вдруге за час реалізації  проекту “Сприяння розвитку та збереженню культури гуцульського етносу в українсько-румунському прикордонні” 2SOFT/2.1/10 за фінансування програми «Румунія – Україна 2014 – 2020» розширена делегація міської ради та учасники творчих колективів громади представили свою діяльність та напрацювання перед румунськими колегами та представниками Програми-донора. На цей раз це була заключна конференція в рамках згаданого проекту, над яким Рахівська міська рада три роки поспіль працювала спільно з селищною радою  громади Бістра по той бік кордону.

В рамках програми конференції від імені громад з вітальним словом та розповіддю про суть проекту виступили голова селища Бістра пан Васіле Дучук (Румунія) та перший заступник міського голови Петро Бочкор.  Представниця Програми Румунія-Україна пані Дойна Турку в своїй промові зазначила, що виконання проекту припало на найважчий період за історію програми транскордонної співпраці – пандемія КОВІД, а тепер війна в Україні – та подякувала сторонам за досягнуті результати.

Менеджери проекту від обох партнерів представили спільну презентацію, в якій було відображено досягнення з реконструкції інфраструктурних складових, а також інші заходи, які здійснювалися протягом періоду виконання.

Зазначимо, що румунські партнери проводили реконструкцію будинку-музею місцевого гуцульського поета Гаврила Климпуша, а в Рахові проведено повну реконструкцію амфітеатру Буркут – сцена та глядацькі сектори.

Окрім цього, для збереження та популяризації культури гуцульського етносу було заплановано по 8 виступів творчих колективів з кожного боку кордону. На жаль, КОВІД та війна внесли свої корективи. Від виступів довелось відмовитись, провівши лише три культурні заходи. Проте, бюджет, який був запланований для них, використали для розробки вебсайту та віртуальних турів. Щоб ознайомитись з туром по Буркуту перейдіть за посиланням
https://www.hutul-cult.ro/tur-online/amfiteaturul-burkut

Тут ви також можете побачити короткий інформаційний ролик та розповідь менеджера проекту від українського партнера Вікторії Губко про цілі та процес реконструкції.

Після робочої частини конференції перед учасниками виступили ті, заради кого цей шлях довжиною в три роки було розпочато – корінні гуцули з Рахівської громади та з Бістрої, які відтворили частину багатого культурного спадку нашого краю – скарб, який ми зобов’язані передати прийдешнім поколінням.

Рахівська міська рада хоче висловити вдячність за кропітку роботу в підготовці до вражаючих виступів директорці Рахівського будинку культури Мирославі Шемоті та директорці Центру науково-технічної дитячої та юнацької творчості Олесі Волощук, а також артистам та керівникам гурту «Край» (керівник Іван Мисинчук), зразковому хореографічному колектуву «Авангард» (керівниця Олена Мамєдова), костилівському народному театру (керівник Володимир Ковач), зразковому драматичному колективу «Юність» (керівник Олеся Волощук), оркестру народних гуцульських інструментів та жіночому вокальному ансамблю при будинку культури Рахіваської ТГ(керівник Антоніна Кабалюк).

Наймолодша учасниця заходу Вікторія Волощук зачитала поезію відомої гуцульської авторки Оксани Йонаш-Тодер “Від руїни до мрії”, де поетеса в притаманній їй жартівливій формі узагальнила досягнення проекту, розповіла про перепони та згадала яскраві моменти цього успішного трирічного процесу.

Ведучою цього яскравого дійства була Наталія Назарик, заступниця директора ЦНТДЮТ Рахівської міської ради.