ПрАТ «Закарпаттяобленерго» попереджає про небезпеку ураження електричним струмом

👁 195    |    Опубліковано: 27.06.2022 о 12:47    |    Автор:    |   
Категорії: Новини, Новини Рахова   |   

 


 


Кожного року статистика ураження електричним струмом на обладнанні енергетичних компаній України як дорослих, так і дітей дуже сумна і поповнюється нещасними випадками зі смертельними наслідками.

Переважна більшість нещасних випадків смертельного травмування сторонніх осіб на електрообладнанні енергетичних компаній пов’язана із самовільним проникненням у розподільчі пристрої трансформаторних підстанцій та доторканням до  струмовідних частин електроустановок. Хтось робить це з метою крадіжок електрообладнання, хтось намагається робити ефективне «селфі», хтось відпочиває у зоні ризику. А все – через недбалість людей і недостатність усвідомлення небезпеки від ураження електричним струмом. Електрична напруга невидима для зору та сприйняття людиною, а отже небезпека не відчувається до моменту ураження.

В нашій державі існують Правила охорони електричних мереж (далі – Правила), якими крім іншого, визначено умови запобігання нещасним випадкам від впливу електричного струму. Правилами визначено охоронні зони електричних мереж, перебування в яких становить потенційну загрозу для життєдіяльності людини. Тобто, наближення на визначену відстань до енергетичних об’єктів, або проведення в цих зонах будь-яких робіт або заходів, небезпечно для життя:

З метою уникнення ураження електричним струмом забороняється в охоронних зонах повітряних і кабельних ліній, трансформаторних підстанцій виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їх пошкодження або призвести до нещасних випадків.

Для  запобігання  нещасним  випадкам дотримуйтесь  таких  правил:

  • Не заходьте на територію і в приміщення об’єктів електричних мереж.
  • Не відкривайте двері огороджень електроустановок і не проникайте за огорожі і бар’єри.
  • Не піднімайтесь на опори ліній електропередачі, обладнання трансформаторних підстанцій, розподільних пунктів, на дахи будинків та споруд де поблизу проходять лінії електропередачі.
  • Не запускайте поряд з лініями електропередачі спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв, не кидайте на проводи дроти або будь-які інші предмети.
  • Не рибальте поблизу ліній електропередачі.
  • Не розпалюйте під лініями електропередачі вогнища, не складайте дрова, солому і інші легкозаймисті речі.
  • Не наближайтесь до обірваного проводу на відстань ближче ніж 8 метрів.
  • Не торкайтесь до оголених, обірваних, провисаючих а також тих, що лежать на землі проводів. Виявивши такі проводи, необхідно забезпечити їх охорону з метою недопущення до проводів сторонніх осіб та повідомити електропередавальну компанію або власника електролінії;
  • Під час грози, якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте наближення до об’єктів електричних мереж.
  • Дотримуйтеся вимог попереджувальних знаків і плакатів, якими позначені місця небезпеки від ураження електричним струмом, заборони риболовлі в охоронних зонах повітряних ліній електропередач.

Не нехтуйте цими правилами!  Прості речі рятують життя.

ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до всіх Закарпатців: якщо Ви стали свідком крадіжки електрообладнання, зливу оливи з трансформаторів,  зняття дротів ліній електропередач, несанкціонованих робіт поблизу ліній електропередач, підіймання сторонніх осіб на опори ЛЕП, побачили відкриті двері електроустановок та проведення будь-яких робіт людьми, які не є працівниками ПрАТ «Закарпаттяобленерго»  (це можна визначити по спецодягу зеленого кольору з написом на ньому ПрАТ «Закарпаттяобленерго», а також за аналогічним написом на машині) повідомляйте на гарячу лінію ПрАТ«Закарпаттяобленерго»:

0-800-501-620 (безкоштовно для стаціонарних і мобільних телефонів) з будь-якого регіону області.

Бажаємо вам лише гарних подій у житті!

Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго»

Share