ПрАТ «Закарпаттяобленерго» закликає: не розпалюйте вогонь в охоронних зонах об’єктів енергетики

👁 203    |    Опубліковано: 14.08.2023 о 09:49    |    Автор:    |   
Категорії: Новини, Новини Рахова   |   

 


 


ПрАТ «Закарпаттяобленерго» звертається до жителів та гостей Закарпаття з проханням не допускати спалювання сухотрав’я, розпалювання вогню в охоронних зонах ліній електропередач, біля електропідстанцій та трансформаторних пунктів та в місцях відпочинку.

Це прохання особливо актуальне у зв’язку зі значним прогнозованим підвищенням температури повітря. Саме через високі температури  збільшується кількість пожеж, про що свідчить статистика і щорічний аналіз виникнення пожеж. Через часті випадки спалювання сухотрав’я, розпалювання багаття зростає небезпека виникнення пожеж як в лісових масивах, чагарниках, так і безпосередньо поблизу  ліній електропередач та електрообладнання.

Саме тому категорично забороняється спалювання сухотрав’я, чагарників та влаштування сміттєзвалищ поблизу охоронних зон ліній електропередач та біля трансформаторних пунктів, електропідстанцій! Про це йдеться у «Правилах охорони електричних мереж».

Нагадуємо: охоронна зона електричних мереж встановлюється уздовж повітряних ліній електропередач – у вигляді земельної ділянки і повітряного простору, обмежених вертикальними площинами, що віддаленні по обидві сторони лінії від крайніх проводів за умови не відхиленого положення, на відстань:

(для повітряних ліній напругою)

2 метрів                       – до 1 кВ

10 метрів                      – до 20 кВ

15 метрів                      – 35 кВ

20 метрів                       – 110 кВ

25 метрів                       – 220 кВ

Особи, які порушать дані вимоги, чим можуть призвести до виникнення пожежі на електрообладнанні, несуть відповідальність з нарахуванням відшкодування збитків від пожежі в установленому порядку.

Адміністрація ПрАТ «Закарпаттяобленерго»

Share