Рада запровадила кримінальну відповідальність за нецільове використання гуманітарки

👁 646    |    Опубліковано: 25.03.2022 о 09:27    |    Автор:    |   
Категорії: Новини, Новини Рахова   |   

 


 


Верховна Рада прийняла закон “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за використання гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану”.

За прийняття відповідного законопроєкту №7146 в цілому як закону проголосувало 356 народних депутатів, повідомив народний депутат від фракції “Голос”, перший заступник керівника Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк у своєму каналі в Telegram.

Як зазначається у пояснювальній записці, законопроєкт розроблений з метою встановлення кримінальної відповідальності за нецільове використання гуманітарної допомоги.

З цією метою пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою статтею 201-2 “Незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги”.

Зокрема, за продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги або використання благодійних пожертв, безоплатної допомоги з метою отримання прибутку встановлюється покарання від штрафу у розмірі від 2000 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправних робіт на строк до 2 років чи обмеженням волі на строк до 4 років. Максимальне покарання за цією статтею передбачене у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна. Тяжкість покарання залежатиме від оцінки завданих збитків.

Share