• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Тваринний світ
Рахівська міська рада

tryton-norycya-tynivkaЦентральним ядром фауни на території Рахівщини є види тайгового та альпійського комплексів. У високогір’ї, на висоті понад 1700 м зустрічаються тритон альпійський, снігова нориця та альпійська тинівка, занесені до Червоної книги України.
dyatel-korolyok-drizd-dyatel-sova-shyshkar-glushec-rys-vedmidТут поширений рідкісний полонинський тетерук – особлива гірська раса виду. Характерними для мішаних та хвойних лісів є трипалий дятел, жовтоголовий корольок, біловолий дрізд, чорний дятел, довгохвоста сова, звичайний шишкар, карпатський підвид глухаря, рись, карпатський підвид ведмедя тощо.

norycya-tryton-zhaba-kumka-gadyuka-midyanka-yaschirka-drizd-dyatel-muholovka-kostogryz-golub-vovchok-kaban-salamandraТут відмічено татранську норицю, ареал якої, як донедавна вважалося, не виходив за межі Високих Татр. Із земноводних зустрічаються тритон карпатський, жаба трав’яна та кумка гірська, з плазунів – гадюка, мідянка, ящірки прудка та живородна. Мешканці широколистяних лісів представлені чорним дроздом, середнім, білоспинним та сивим дятламимухоловкою-білошийкою, костогризом, голубом-синяком, ліщиновим вовчком, кабаном, саламандрою.

lysycya-kunucya-kit-borsuk-olen-kozulya-kanyuk-povzyk-kutora-gornostay-vydra-norka-pugach-lelekaЗ хижих ссавців водяться лисиця і куниця лісова, зрідка зустрічаються лісовий кіт та борсук. Добре почувається у лісовому поясі олень благородний, козуля, канюк, повзик – види, які поширені у всіх Карпатах. З рідкісних тварин, занесених до Червоної книги України, відмічені кутора мала, горностай, видра, норка європейська, пугач, чорний лелека тощо.

poloz-zmiya-minoga-forel-babec-lososУ найтепліших місцях зустрічається лісовий полоз, велика неотруйна змія, занесена до Міжнародної червоної книги. Верхів’я Тиси та її притоків населяють мінога угорська (представник круглоротих), форель, харіус, бабець-головач та інші види риб. Сюди на нерест заходить “червонокнижний” лосось дунайський.