• A-
    A+
Рахів’янин став срібним призером на Чемпіонаті світу з армліфтингу
опубліковано: 29.05.2017р. о 08:22, автор: Рахівська міська рада

Рахів’янин Антон Плакса нещодавна взяв участь у Чемпіонаті світу по армліфтингу. Разом із збірною України посів друге місце та став срібним призером. Ми розмовляли з юнаком про його шлях до успіху.

• Антоне, насамперед розкажи, що таке армліфтинг?
  • Армліфтинг – це силовий вид спорту, змагання на силу захвату. Він поділяється на декілька видів. Спочатку я займався армреслінгом. Але з армліфтингу трошки все легше. Замовляють вагу, ти її піднімаєш і фіксуєш. Тобі не треба з іншими суперниками змагатися, як у армреслінгу.
  • Коли і як почав цікавитися та займатися цим спортом?
  • Усе почалося у 2014 році, саме тоді я розпочав займатися спочатку армреслінгом. Надихнув мене Андрій Геблер. Це друг із Рахова. Він чемпіон Львівської та Закарпатської області та призер України.
    Вперше виступив у Закарпатській області, де посів два місця на праву і ліву руку. Після цього організатор змагань Даніель Козлович запропонував мені долучитися до його команди «Trec Team». Тепер він мій тренер.

Саме тоді почалася дуже серйозна підготовка з армреслінгу. На сьогодні я двократний бронзовий призер України. У 2015 році тренер запропонував мені поїхати в Київ на Кубок України вже з армліфтингу. Я не знав правил проведення змагань, не був готовий. Знав тільки одне, що потрібно працювати  тими самими м’язами, що і в армреслінгу.

Приїхавши у Київ, мене записали у вагову категорію до 80 кг, хоч я важив 67. Тобто конкуренти були набагато важчі, ніж я. І в перших змаганнях я зайняв третє місце та отримав посвідчення Кандидата у майстри спорту.

Другий раз я поїхав рівно за рік, у 2016 році, у місто Кропивницький, де відбувався Кубок України по армліфтингу. Там я став Віце Чемпіоном, поступившись у два кілограми своєму супернику. Ще зайняв друге місце у номінації Роллінг Тандер та третє у номінації Аполлон Аксель.

Після цього мене взяли у збірну України, з якою ми взяли участь у Чемпіонат Світу 12-14 травня. Я виступав під егідою Рахів та Рахівської міської ради, які мене фінансово підтримали.

• Які змагання найбільше запам’яталися?
  • Найбільше запам`яталися змагання з армреслінгу, де ти борешся з суперником за столом. Там кожна перемога неймовірна насолода. І там справді потрібно пробиватися «кров’ю і потом».
  • У тебе чимало нагород, які відчуття, коли перемагаєш?
  • Цей рік був вдалим для мене. 4-7 квітня я виступив у Харкові, де захищав Закарпаття та зайняв третє місце на ліву руку з 24 учасників.
    Коли я здобуваю перемогу, я дуже щасливий, що все ж таки тренування дають свій плід. Хочеться, щоб в Україні більше поважали спортсменів. Тому, що дуже важко знайти спонсора собі або команді, з якою їдеш на змагання.
  • Хто мотивував та надихав тебе?
  • Я дякую своїм батькам, родичам, своїй дівчині і звичайно своєму тренеру, який дуже пильно стежить за мною. Ще близьким друзям, за те що завжди мене підтримають на стадії підготовки і на змаганнях. Всі вони мене мотивували перед Чемпіонатом Світу 12-14 травня в Санкт-Петербурзі.
  • Як минули змагання на Чемпіонаті Світу з армліфтингу?
  • Перший раз летів на літаку, трохи боявся. Разом із збірною України ми все ж таки зайшли в призові та зайняли друге місце у світі.Було все дуже чудово організовано! Це були мої перші міжнародні змагання!