• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Суперечки щодо земельних ділянок на сесії Рахівської міської ради (ФОТО)
опубліковано: 17.02.2017р. о 18:47, автор: Рахівська міська рада

Нещодавно у соціальних мережах (і не тільки) поширювали інформацію, що нібито ділянки парку ім. Т. Шевченка та Амфітеатру «Буркут» хочуть передати у постійне користування одного з комунальних підприємств і це призведе до їх нецільного використання та навіть може ускладнити проведення будь-яких культурних заходів. Втім, насправді все не так.

Ми сьогодні відвідали сесію міської ради і розповімо вам про цей конфлікт.

Усе починалося гарно: з гімну України та заклику «Героям Слава!». Також хвилиною мовчання згадали Небесну сотню.

Крім депутатів зібралося чимало людей. Дехто прийшов дізнатися більше про земельні ділянки, дехто щодо церкви, яка розташована у пару ім. Т. Шевченка, а хтось через паводок, оскільки на вулиці Вербник вийшла вода з потічка і затопила будинки.

Проте спочатку склалося враження, що деякі депутати прийшли для того, аби вияснювати стосунки, а не розглядати рішення, які винесені на порядок денний.

Конфлікт щодо передання земельних ділянок парку ім. Т. Шевченка та Амфітеатру «Буркут»

Та повернемося до конфлікту через території парку ім. Т. Шевченка та Амфітеатру «Буркут». У жовтні на одній із сесії було висунуте та ухвалене рішення про передачу цих земельних ділянок комунальному підприємству «Тиса». Але депутати Богдан Губко та Іван Петращук сьогодні на сесії виступили проти цього рішення.

Утім, для розуміння КП «Тиса» на 100% належить міській раді. Тому форма власності цих територій не змінюється, як належали місту та мешканцям, так і належатимуть надалі. Звідси запитання, тоді для чого депутати ухвалили таке рішення? А для того, що раніше кошти з фестивалів та інших заходів, які проводять на цих територіях, не надходили до міського бюджету, а йшли на район. Також під крилом КП «Тиса» ці ділянки можна сказати недоторканні: їх не можна орендувати, продавати чи ставити там торговельні палатки і таке інше. І зрештою, таким чином ці ділянки будуть тримати у чистоті і порядку, озеленювати та поліпшувати.

А всі заяви, що нібито ті території будуть розпродувати чи будувати щось, чи забороняти мешканцям міста відпочивати там – це неправда. Тому що депутати міської ради навпаки хочуть захистити парк ім. Т. Шевченка та Амфітеатр «Буркут» від такої долі.

Адже саме так сталося із стадіоном у Рахові. Частина ділянки належить ТОВ «Оберіг». Міський голова Віктор Медвідь наголошує, що якби стадіон перебував у комунальній власності, як тепер вищезгадані території, то швидше за все і ту частину стадіону не продали б.

Тому за скасування цього рішення не проголосувала достатня кількість депутатів і поки що ці території будуть у комунальній власності. А також депутати пообіцяли провести громадські слухання стосовно цього питання. Депутат Микола Косівський сказав, якщо народ проти цього рішення, вони всіх вислухають та зроблять так, як захоче громадськість.

Церква на території парку ім. Т. Шевченка

Ще одним важливим питанням у цій суперечці була Українська Православна Церква Київського Патріархату на території парку ім. Т. Шевченка. Оскільки деякі депутати заявили, що нібито не було дозволу будувати там церкву. Втім депутат Михайло Кабаль зазначив, що по-перше, ця ділянка не належить до паркової зони. А по-друге, на одній із сесій депутати все-таки дали дозвіл на будування.

Орися Фабяк також наголосила, що у багатьох європейських містах церкви розташовані саме у парках і це нікому не заважає, а навпаки робить місто кращим. Поки що це всього лиш маленька капличка.

Такою напруженою була ця сесія міської ради, утім зрештою все вдалося вирішити.

Олександра Будлянська