• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
СВЯТО ГУЦУЛЬСЬКОЇ КУЛЬТУРИ, ПАРТНЕРСТВА ТА ЄДНАННЯ
опубліковано: 18.02.2022р. о 16:24, автор: Рахівська міська рада

Вже вкотре Рахівська міська рада та представники Рахівської територіальної громади разом з партнерами з громади Бістра (Румунія) довели, що гуцульському роду не буде переводу, адже запальний дух горян і невмируща багата культура краю будуть нами збережені, примножені та передані нащадкам.

Так, 17 лютого в рамках спільного проєкту «Сприяння культурі гуцульського етносу в румунсько-українському прикордонному регіоні – ProHutsul» 2SOFT/2.1/10 за фінансування Спільної операційної програми «Румунія-Україна» 2014-2020 ENI CBC делегація Рахівської міської територіальної громади відвідала громаду-побратима по той бік кордону. Це був один із низки запланованих заходів з культурного обміну між партнерами.

У залі для урочистостей в селі Валя-Вішеулуй перед початком концертної програми  фольклорних колективів Рахова та Бістри з вітальним словом виступили прімар громади Бістра Васіле Дучук,  секретар ради та виконкому Рахівської міської ради Дмитро Брехлічук та менеджер проекту Вікторія Губко, які розповіли про етапи реалізації та  досягнення громад у рамках проєкту.

Після концертного блоку, який підготували наші румунські колеги, виступили творчі колективи та солісти Рахвської територіальної громади, а саме:

  • Народний аматорський оркестр гуцульських народних інструментів, керівник Іван Мисинчук;
  • Хореографічний колектив «Джерельце», керівниця Мирослава Шемота;
  • Народний аматорський квартет «Горяни», керівник Іван Мисинчук;
  • Хореографічний колектив «Авангард», керівниця Олена Мамєдова;
  • Юна артистка художнього слова Вікторія Волощук, поезія «Гуцульське коріння», автор Оксана Йонаш-Тодер;
  • Піаніст, переможець міжнародних конкурсів Олег Зубан, композиція «Коломийка»;
  • Ольга Ворохта, солістка;
  • Ольга Слюсарчук, художня керівниця будинку культури, ведуча заходу.

Хочемо подякувати всім учасникам делегації, кожному артисту, кожному юному таланту, а особливо – художнім керівникам! Програма з Рахівщини стала справді барвистим святом талантів, які подарували публіці перлини гуцульської народної творчості.

 

Зворушливим до сліз було глибоке виконання пісні Тараса Петриненка «Україна» солісткою Ольгою Ворохтою. Присутні встали в єдиному пориві, демонструючи єдність духу та солідарність з Україною в ці складні, загрозливі для нашої держави часи, вкотре підтверджуючи, що разом ми непереможні, що все буде гаразд – все буде Україна!

 

Мусимо щиро зізнатися, що кожна зустріч з представниками громади Бістра (або Бистрий, як називають себе ці закордонні українці) – наче зустріч з близькою родиною, адже більшість з них – етнічні гуцули, справжні горяни-українці за духом та стилем життя, які свято оберігають та примножують традиції нашого етносу.

Нагадаємо, що в рамках спільного проєкту «Сприяння культурі гуцульського етносу в румунсько-українському прикордонному регіоні – ProHutsul» 2SOFT/2.1/10, який за фінансування ЄС вже другий рік поспіль реалізовують Рахівська міська рада та сільська рада громади Бістра з Румунії, здійснюється ряд заходів, спрямованих на сприяння збереженню та розвитку гуцульської культури, яка є спільною для громад по обидва боки кордону, а саме:

– Культурний обмін між творчими колективами громади Бістра (Румунія) та міста Рахів (Україна);

– Вивчення культури гуцулів по обидва боки кордону;

– Друк промоційних матеріалів;

– Розвиток інфраструктури, яка буде сприяти розвитку та збереженню культури гуцульського етносу в межах проектного регіону, а саме:

В громаді Бістра в старовинній родинній хаті, яка належала відомому українському поету Румунії Гаврилу Климпушу, облаштовують візит-центр, присвячений творчості поета та автентичній гуцульській культурі, а Рахівська міська рада вже практично завершує повну реконструкцію сцени амфітеатру Буркут (пам’ятка архітектури місцевого значення).