• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
ЦЕНТР ЄВРОПИ ПРИЙМАВ ПЕРШУ ДВОСТОРОННЮ УКРАЇНСЬКО-РУМУНСЬКУ КОНФЕРЕНЦІЮ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «СПРИЯННЯ КУЛЬТУРІ ГУЦУЛЬСЬКОГО ЕТНОСУ В РУМУНСЬКО-УКРАЇНСЬКОМУ ПРИКОРДОННОМУ РЕГІОНІ»
опубліковано: 18.05.2021р. о 14:28, автор: Рахівська міська рада

Новий робочий тиждень розпочався з приємної і довгоочікуваної події – в понеділок 17 травня в географічному центрі Європи пройшла перша двостороння румунсько-українська конференція в рамках проєкту “Сприяння культурі гуцульського етносу в румунсько-українському прикордонному регіоні” 2SOFT/2.1/10, який реалізується Рахівською міською радою  спільно з селищною радою громади Бістра з Румунії за фінансування Спільної операційної програми Румунія-Україна.

 

Через обмеження при перетині кордону в зв’язку з пандемією коронавірусу захід проводився паралельно обома партнерами – по 50 присутніх осіб з кожного боку – з трансляцією онлайн.

 

З вітальним словом виступили голови громад-виконавців проєкту – пан Васіле Дучук та пан Віктор Медвідь.

 

Віктор Васильович зазначив, що це перший для Рахівської міської територіальної громади проєкт, фінансований ЄС через програми транскордонної співпраці, і висловив впевненість, що це лише перша ластівка, після чого буде спільно реалізовано чимало цікавих ідей та корисних ініціатив. Міський голова також подякував партнерам з громади Бістра, пану голові Василю Дучуку та його колективу, за багаторічну дружбу та плідну та співпрацю, а представникам програми «Румунія-Україна» – за те, що ми маємо нагоду спільно реалізовувати наші задуми.

 

До вітань учасникам конференції долучився голова Рахівської районної державної адміністрації пан Олександр Небила, який висловив вдячність рахівському міському голові та його команді за залучення в місцевий бюджет додаткових коштів та їх спрямування на збереження культурних цінностей карпатських горян та реконструкцію інфраструктури, яка є важливою для промоції традицій гуцулів та проведення регіональних та міжнародних заходів, а саме – амфітеатру “Буркут”.

 

Хочеться зазначити, що залучення міжнародної технічної допомоги через інструменти програм добросусідства ЄС є важливим поштовхом до збалансованого фінансового та інфраструктурного розвитку нашого гірського регіону, а тема проекту – збереження культурних надбань гуцульського етносу – є саме тим питанням, яке об’єднує нас з нашими румунськими побратимами, не зважаючи на державні кордони, які розділили цей регіон в повоєнні роки.

 

З детальними презентаціями про хід реалізації виступили менеджери проєкту: Флоріна Юрак від громади Біста та Вікторія Губко від Рахівської міської ради. А представник програми «Румунія-Україна» пані Дойна Турку висловила сподівання, що партнерам вдасться успішно виконати всі заходи та вчасно провести наступні зустрічі, адже культурний обмін, запланований в рамках проєкту, зараз унеможливлений через карантинні обмеження.

 

Родзинкою свята стали яскраві виступи творчих колективів з комуни Бістра і з Рахівського будинку культури та дитячої музичної школи. Перед учасниками з українського боку виступили народний аматорський оркестр гуцульських інструментів (керівник – Іван Мисинчук), юнацький танцювальний колектив «Едельвейс» під керівництвом Мирослави Шемоти, випускник Рахівської музшколи скрипаль Олександр Шепета (викладач – Тетяна Штодлер, концертмейстер – Вікторія Кульчицька), народний аматорський чоловічий вокальний квартет «Кучеряві хлопці» (керівник – Володимир Шепета) та солістка гурту «Край» Крістіна Мисинчук. Запальні гуцулки, мелодійні народні пісні, академічний спів
а капела та пронизлива гра на скрипці створили святкову атмосферу цього дійства.

 

Нагадаємо, що Рахівська міська рада проводить повну реконструкцію сцени амфітеатру Буркут (пам’ятка архітектури місцевого значення), яка до сьогодні знаходилася в аварійному стані. Цей інфраструктурний компонент проекту з українського боку відіграє ключову роль в промоції автентики українських горян, адже саме тут проходять всі культурні заходи, зокрема найпопулярніший етнічно-гастрономічний  фестиваль України – «Гуцульська бриндзя».

 

Станом на сьогодні підрядником проєкту демонтовано старий настил сцени та бетонні конструкції, залито нові підвалини та сцену, встановлено нові колони та перекриття, зроблено нові перегородки, встановлено нові віконні та дверні блоки, залито нові сходи, намонтовано перила та флагштоки.

 

Роботи йдуть швидкими темпами, виконуються на високому рівні по якості, так що амфітеатр «Буркут» успішно проходить свій шлях від руїни до мрії!