Про місто


Місто Рахів засноване у 1447 році.

Місто Рахів – адміністративний центр районного підпорядкування, розташоване у південо-східній частині Закарпатської області в гірській улоговині на висоті 430 м над рівнем моря, найвисокогірніше місто і районний центр в Україні. Найбільший перепад висот у Рахові між найнижчою (400 м) і найбільш високою (1200 м) вулицями. Розташоване на річці Чорна Тиса, за 209 км від обласного центру Закарпатської області – м. Ужгород (по автомобільній дорозі).

Площа території міста в існуючій межі – 524,2 га, проте площа, яку фактично займає і використовує місто є більшою (біля 1024 га). Населення міста складає близько 16 тисяч осіб. Національний склад населення позначається на особливостях релігійного та культурного життя міста. Тут зареєстровано ряд релігійних громад, діють православні, римо-католицький, греко-католицькі храми, зал царства свідків Бога Єгови і молитовний будинок євангелістів. Дружньо проживають українці, угорці, румуни, росіяни, роми та інші національні меншини.

Зовнішні зв’язки міста здійснюються залізними та автомобільними шляхами.

Місто активно розвиває міжнародне співробітництво. На сьогодні Рахів співпрацює з 5 містами-побратимами: Бельск-Подляскі (Польща), Свіднік (Словаччина), Белварош-Ліпотварош (V район міста Будапешт, Угорщина), Деск (Угорщина) та Сегед (Угорщина).

Підприємства, які надають комунальні послуги територіальній громаді: МКП «Рахівкомунсервіс», КП «Рахівтепло», ТзОВ «БІОТЕС» та КП «Тиса».

Завдяки географічному розташуванню, унікальній природі і самобутній гуцульській культурі Рахів отримав славу «Гуцульського Парижа». Неподалік Рахова найвища гора України – г. Говерла (2061 м) та Географічний центр Європи. На території міста розміщені адміністративні будинки Карпатського біосферного заповідника, територія якого віднесена до найцінніших екосистем Землі і включена в міжнародну мережу біосферних резерватів ЮНЕСКО. У місті діють єдині в Україні музей екології гір та музей гуцульської різьби Юрія Павловича.

Природні багатства краю сприяють розвитку туризму та рекреації.

10 причин відвідати Рахів:

  1. Рахів – найвисокогірніше місто України
  2. Рахів розташований в географічному центрі Європи
  3. Рахів – центр Закарпатської Гуцульщини, в якому знаходиться пам’ятник гуцулу і можна почути милозвучну гуцульську мову
  4. Саме в Рахові, в місці злиття Білої та Чорної Тиси, починається річка Тиса – найдовша притока Дунаю
  5. Відчути екстрім – пройтися підвісними мостами через Тису – можна також у Рахові!
  6. Напитися цілющої води з численних мінеральних джерел – це теж у Рахові
  7. В Рахові знаходиться єдиний в Україні музей екології гір, відвідати який просто необхідно!
  8. В місті можна побувати в православних і греко католицьких храмах та римо католицькому костелі, де грає орган
  9. В Рахові Ви побачите, як виготовляють трембіту – найдовший у світі музичний інструмент
  10. В Рахові ростуть найвищі в Україні модрини – єдині хвойні дерева, які скидають на зиму хвою.
Share