У Музеї екології гір Карпатського біосферного заповідника відкрито виставку нашого земляка, талановитого художника Петра Дудчука, приурочену до дня працівника природно-заповідної справи

👁 1 615    |    Опубліковано: 27.06.2017 о 13:08    |    Автор:    |   
Категорії: Новини Рахова   |   

 


 


У виставковій залі Музею екології гір, що знаходиться на центральній садибі Карпатського біосферного заповідника відкрито виставку картин талановитого художника, рахів’янина Петра Дудчука.

Народився Петро Михайлович 17 листопада 1957 року в Рахові, у багатодітній гуцульській сім’ї Михайла та Гафії Дудчуків.

З малих років юний Петро проявляв здібності до малювання та різьб’ярства.  Знайомство з фарбами і пензлем почалося в студії образотворчого мистецтва, керівником якої був Василь Дмитрович Зейкан. Свого першого вчителя він і зараз згадує з теплотою та вдячністю. Крім Зейкана, своїми вчителями Петро Михайлович називає блискучих майстрів живопису, видатних закарпатських пейзажистів Йосипа Бокшая та Антона Кашшая.

Працював художником-оформлювачем на картонній та меблевій фабриках, у промкомбінаті. Керував гуртком образотворчого мистецтва у рахівській школі №1.

Пізніше брав участь в оформленні новозбудованої церкви Святого духа у Рахові. Такі ж роботи виконував  і в церквах сіл Білин та Вільховатий.

У 2007 році в м. Ужгород при допомозі мистецтвознавця Валентина Сотова організовано виставку картин художника. Потім була виставка у Львові.

Нині Петро Дудчук і далі пише свої картини. Рука митця стає все вправнішою, і він, набуваючи досвіду, впевнено крокує до мистецьких вершин.

Запрошуємо всіх поціновувачів художнього мистецтва відвідати виставку талановитого художника та на власні очі побачити величну красу Карпатських гір, відтворену у картинах митця.

Адреса: вул. Красне Плесо, 77, м.Рахів, Закарпатська обл.

Тел. +380638662168 (Наталія), 380971396828 (Сергій)

http://cbr.nature.org.ua/museum.htm

Share