• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
УКРАЇНА ВІДМІЧАЄ СОТУ РІЧНИЦЮ З ДНЯ ПІДПИСАННЯ АКТУ ЗЛУКИ УНР ТА ЗУНР
опубліковано: 22.01.2019р. о 16:11, автор: Рахівська міська рада

Традиційно 22 січня у всіх населених пунктах країни проходять заходи з нагоди Дня соборності України. Цьогоріч ця дата особливо урочиста, адже виповнюється 100 років з підписання Акту злуки УНР та ЗУНР. Представники Рахівської міської ради разом з іншими колективами міста взяли участь у святковій ході, покладанні квітів та мітингу з нагоди цієї значущої події, яка стала важливою віхою на шляху державотворення нашої країни.

З історією та роллю підписання Акту злуки між УНР та ЗУНР присутніх в своїй доповіді ознайомила вчитель історії ЗОШ №1 м. Рахів Олена Катеринюк, яка у своєму виступі зазначила: «ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки».

Документ про об’єднання УНР і ЗУНР був проголошений на масовому віче, яке проходило на Софійській площі Києва 22 січня 1919 року за участю представників республік – Лонгіна Цегельського (державний секретар внутрішніх справ уряду ЗУНР) та Володимира Винниченка (глава Директорії УНР).

У цей день дві держави на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій об’єднувалися в єдину соборну Українську державу як гаранта демократичних прав і свобод громадян: «Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західно-Українська Народна Республіка /Галичина, Буковина і Угорська Україна/ і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка».

ЗУНР отримала право повної автономії і назву Західної області Української Народної Республіки.

Статус державного свята День Соборності України отримав в 1999 році, але відзначати його почали набагато раніше.

Ще в 1990 році була проведена масштабна акція, яка стала найяскравішою традицією свята. Саме тоді сотні тисяч українців “живим” безперервним ланцюгом вперше об’єдналися між Львовом і Києвом. З тих пір подібні патріотичні заходи проходять на День Соборності в багатьох містах України.