• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
В КАРПАТСЬКОМУ БІОСФЕРНОМУ ЗАПОВІДНИКУ ПРОЙШЛИ УРОЧИСТОСТІ ДО ДНЯ ПРАЦІВНИКА ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНОЇ СПРАВИ УКРАЇНИ
опубліковано: 05.07.2019р. о 10:06, автор: Рахівська міська рада

З метою підтримки природно-заповідної справи, враховуючи істотний внесок фахівців, професіоналів та небайдужих людей до сьогодення та майбутнього стану нашої природи, Указом Президента України від 18 серпня 2009 року № 629/2009 встановлено професійне свято – День працівників природно-заповідної справи, який щорічно відзначається 7 липня.

На сьогодні природно-заповідний фонд України складається з 49 національних природних парків, 5 біосферних заповідників, 19 природних заповідників, 3167 заказників, 3441 пам’ятка природи, 81 регіональний ландшафтний парк, 812 заповідних урочищ, 28 ботанічних садів, 13 зоологічних парків, 57 дендропарків та 572 парки-пам‘ятки садово-паркового мистецтва. Всі ці об’єкти – національна гордість і найцінніше багатство українського народу.

Щодо мальовничої Рахівщини, то визначні природні об’єкти нашого краю знаходяться під надійною охороною однієї з найбільших, найстарших та найбільш визначних установ ПЗФ України – Карпатського біосферного заповідника, центральна садиба якого розташована в нашому місті.

Свято людей, які присвятили себе збереженню та примноженню природних багатств нашої землі, пройшло в КБЗ у четвер 4 липня. На урочисті збори був запрошений міський голова Віктор Медвідь, який вручив грамоти Рахівської міської ради з нагоди професійного свята та за вагомий особистий внесок у розвиток природно-заповідної справи працівникам установи: в.о. директора КБЗ Рибаку Миколі Петровичу, головному бухгалтеру-начальнику відділу бухгалтерського обліку та фінзвітності Бєловій Ганні Іванівні, провідному інженеру з охорони природних екосистем відділу державної охорони ПЗФ Бойко Юлії Дмитрівні, майстру з охорони природи Рахів-Берлибаського ПНДВ Брані Миколі Миколайовичу, провідному бухгалтеру відділу бухгалтерського обліку та фінзвітності Кузьмович Тетяні Миколаївні, старшому інспектору з кадрів відділу юридичного та кадрового забезпечення Шорбан Вірі Михайлівні, старшому науковому співробітнику ботанічної лабораторії Козурак Аллі Василівні.

 

ДОВІДКОВО:

Карпатський біосферний заповідник є одним із найбільших природоохоронних, науково-дослідних та еколого-освітніх центрів в Україні. Створений Указом Президента України на базі Карпатського природного заповідника та землях інших землекористувачів у 1993 році. Входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. У 1997, 2002 та 2007 роках нагороджений Радою Європи Європейським дипломом, у 2007 р. у складі українсько-словацької номінації «Букові праліси Карпат» ввійшов до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Підпорядкований Міністерству екології та природних ресурсів України. Розташований на територіях Виноградівського, Хустського, Тячівського та Рахівського районів Закарпатської області, його адміністрація розміщена в м. Рахів.

Біосферний заповідник репрезентує все природне та ландшафтне різноманіття Українських Карпат – від Закарпатського передгір’я до субальпійського та альпійського поясів. В його межах знаходиться гора Говерла та інші найвищі вершини Українських Карпат (Петрос, Бребенескул, Ребра, Гутин-Томнатик, Поп Іван Мармароський, Близниці, тощо), Географічний Центр Європи, найбільші в Європі ділянки букових та буково-ялицево-смерекових пралісів, знаменита Долина нарцисів, найбільші карстові печери Українських Карпат, багато інших унікальних природних і культурних об’єктів.