• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
В РАХОВІ ПРОЙШЛИ ОФІЦІЙНІ ЗАХОДИ ДО ДНЯ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ
опубліковано: 23.01.2020р. о 11:43, автор: Рахівська міська рада

У середу, 22 січня, наша країна відзначила День Соборності України – одну із найважливіших символічних дат в становленні нашої державності.

В Рахові, як і інших населених пунктах нашої держави від Чорного моря до Карпат, пройшли урочисті заходи з цієї нагоди.

Так, о 14:00 в парку імені Тараса Шевченка відбувся мітинг до Дня Соборності та покладання квітів до пам’ятника Кобзаря. Апарат Рахівської міської ради взяв участь в урочистостях разом з іншими трудовими колективами міста.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА:

Саме 22 січня 1919 року було підписано Акт злуки Української народної республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу. Роком раніше – 22 грудня 1918 року — було підписано IV універсал УЦР, який проголосив повну незалежність УНР.

22 січня 1919 року на Софійській площі прозвучали такі слова: «Віднині зливаються в одне віками відділені одна від одної частини України — Галичина, Буковина, Закарпаття і прідніпрянська Україна — в одну Велику Україну. Виповнилися відвічні мрії, для яких жили і за які вмирали кращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української Держави на добро і щастя українського народу…».

22 січня 1939 року, вперше за 20 років свято Соборності було урочисто відзначено на офіційному рівні. Відбулося це в Карпатській Україні, місті Хуст, в той час — автономній республіці Чехословаччині. Це був привід нагадати закарпатцям про волю, висловлену на з’їзді Всенародних зборів українського в Хусті 21 січня 1919 року про приєднання Закарпаття до Української Народної Республіки зі столицею в Києві.

21 січня 1990 роу патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР об’єдналися і організували живий ланцюг між Києвом і Львовом, як символ духовної єдності людей східних і західних земель України та існування єдиної, соборної України. Від 1 до 3 мільйонів людей, узявшись за руки, створили на дорогах і шосе безперервний ланцюг від Києва до Львова. В кінці 2000-х почала відроджуватися традиція створення живих ланцюгів, які символізують єдність України.