• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
В УжНУ згадували події Майдану та вшановували пам’ять Небесної Сотні
опубліковано: 21.02.2017р. о 17:56, автор: Рахівська міська рада

20 лютого в Ужгородському національному  університеті відкриттям виставкової експозиції «Революція гідності… Час плине, а пам’ять залишається!» вшановували подвиг учасників Революції гідності та відзначали День Героїв Небесної Сотні.

Вогонь, дим та згарища на світлинах яскраво демонструють, що на Майдані панувало пекло, і порятунку від нього майже не було. На фото майоріють здебільшого два прапори – України та Європейського союзу – і не дарма,  адже країна прагнула нового життя, однак тодішня влада мала інші плани…

Проректор з науково-педагогічної роботи Ігор Король зазначив: «усі ми знаємо, що в кінці листопада 2013 року було прийнято рішення, що Україна не йде в Європу. Студенти та інтелігенція Києва перші повстали проти цього рішення, яке було прийняте без урахувань бажань українців. Згодом повстала уся держава, у тім числі й студенти нашого університету. Саме тут і проявилася козацька суть українців. Коли влада побачила, що люди самі не розходяться…побачила, що поливання крижаною водою у двадцятиградусний мороз нікого не змушує йти додому, почалися силові протиправні дії. Особливо трагічними стали події 18-20 лютого».

Запрошений до слова керівник військово-патріотичної організації «Карпатська Січ» Тарас Деяк не зміг стримати свого хвилювання та зазначив, що студентам варто пам’ятати події Майдану, війну на Сході й обороняти країну навіть знаходячись не в епіцентрі військових дій. «На жаль, більшість студентів не розуміє, що таке Небесна Сотня та не усвідомлює того, що хлопці, які зараз воюють на Сході, і віддали своє життя – борються за молодь, за школярів і студентів т а їхню можливість мирно жити і вчитися. Боремося тому, що віримо –  ми зможемо збудувати сильну, могутню, соборну державу. Вже три роки минуло від початку усіх подій. До сих пір ніхто не покараний, до сих пір війна не визнана, і до сих пір люди байдужі… Однак я переконаний, що ми здобудемо вільну Україну і помстимося за тих найкращих доньок і синів нашої Батьківщини, за цвіт нашої нації».

«Перші 20 років незалежності України побутувала фраза, що ми здобули свою незалежність фактично без крові. Звісно, це була брехня. Проте, всі ці двадцять років ми відчували, що Україна не є незалежною, ми відчували, що весь час були під зовнішнім керівництвом і залишалися в режимі внутрішньої окупації. І тільки тоді коли люди прикриті картонними щитами вийшли на автомати «Беркуту», тоді Україна стала незалежною. І тепер ми точно знаємо, що в кожного звільненого міста та села на сході є своя ціна» – зазначив  головний редактор журналу «Миротворець»  Павло Гомонай.

Вшанувати пам’ять жертв Революції Гідності прийшло чимало студентів, викладачів, громадських активістів. Усі охочі мали змогу переглянути назавжди закарбовані у світлинах моменти щастя, смутку, болю та неймовірного бажання вижити у тій непростій боротьбі народу з бандитською владою. Світлини перемог та втрат Майдану  свідчать про те, що пам’ять про Революцію ніколи не помре, адже той масив людей, що виходив відстоювати свої позиції, права та бажання навік закарбує у свідомості страшні події лютого. А біль втрат всмокчеться у ДНК нашої нації, яка вже ніколи не поверне зі шляху боротьби за свободу, світле майбутнє та гідне життя!

Урочисті заходи пам’яті Героїв Небесної Сотні та подій Майдану продовжилися у Науковій бібліотеці УжНУ, де було презентовано книгу «Фрагменти з Майдану».

Вероніка Кобаль,

Пресслужба УжНУ