• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Закарпатська ОДА закликає страхові компанії активніше страхувати, а населення та бізнес – страхуватися
опубліковано: 26.05.2018р. о 09:48, автор: Рахівська міська рада

23 травня в обласній державній адміністрації  департамент економічного розвитку і торгівлі організував селекторну нараду з питань страхування майна, тварин та сільськогосподарської продукції від надзвичайних ситуацій, нещасних випадків, стихійних лих (паводків, злив, пожеж тощо), знищення та вимушеного забою тварин.
Участь у нараді взяли представники департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, керівники та представники райдержадміністрацій та міськвиконкомів, голови сільських рад та об’єднаних територіальних громад, підприємці. До обговорення залучили і  керівників страхових компаній.
Під час діалогу директор департаменту Денис Ман звернув увагу на вимоги Постанови Кабінету Міністрів України, якою передбачено відшкодування з резервного фонду збитків, завданих надзвичайною ситуацією, а також необхідність подання визначених документів, в т.ч. тих, що підтверджують отримання суми страхового відшкодування (у разі відсутності договору страхування – пояснення заявника про причини непроведення страхування. Крім того ознайомлено учасників із формами страхування, які визначено Законом України «Про страхування». Керівники страхових компаній ознайомили учасників селекторної наради з наявними видами страхових послуг для суб’єктів господарювання, фермерських господарств, фізичних осіб.
На нараді зосередили увагу на недостатній обізнаності суб’єктів господарювання та населення щодо користування послугами страхових компаній, адже нині немає популярної практики  страхування як необхідного елементу захисту життя, здоров’я і майна від різних небезпек.Страхові компанії вказали на наявність перешкод для доступності страхових послуг, серед яких:
– незначна участь суб’єктів господарювання та населення у страхуванні;
– низький рівень довіри суб’єктів господарювання та населення до страхових компаній;
– низький рівень доходів та страхової культури.
Саме  низький рівень страхової культури, спричинений недостатньою фінансовою грамотністю, обмежує можливості та ефективність регулювання і розвитку страхового ринку в області та захисту прав споживачів страхових послуг.
Було висловлено побажання щодо залучення страхових компаній до розробки комплексної програми підвищення конкурентоспроможності регіону, продовження співпраці органів виконавчої влади, суб’єктів господарювання та страхових компаній.
Довідково. Протягом останніх років область потерпає від різних явищ техногенного характеру, зокрема повеней, паводків, градобою, вітровалів, зсуву грунту тощо. Внаслідок завданих збитків соціальні об’єкти, інфраструктура, бізнес, сільське господарство, дворогосподарства зазнають збитків, відшкодування яких лягає тяжким тягарем на місцеві бюджети, недостатність яких змушує область звертатися за коштами з державного бюджету. Активізація страхового ринку дозволить розділити навантаження між страховими компаніями та бюджетами, а населенню та бізнесу – більш комфортно почувати себе.