Закарпатські лісники просять фотографувати відпочиваючих, які смітять у лісі

👁 1 550    |    Опубліковано: 06.06.2016 о 15:23    |    Автор:    |   
Категорії: Новини Рахова   |   

 


 


У Всесвітній день охорони навколишнього середовища закликаємо не забруднювати ліси Закарпаття. Адже абруднення лісів – проблема, з якою лісівникам боротися стає дедалі важче берегти ліс, не смітити в лісі, не завдавати йому шкоди – істини відомі кожному. Але надто часто люди про них забувають.

ohorona-navkol-sered-2
Не лише місцях масового відпочинку, а й навіть у віддалених куточках, скрізь видно сліди варварства і неохайності: папір, пляшки, поліетилен, пластик, консервні банки, гори побутового та виробничого сміття.
Лісівники намагаються всіляко сприяти приємному відпочинку наших громадян в лісі. Вздовж автодоріг, в мальовничих куточках Закарпаття обладнано спеціально пристосовані місця реакреаційгі пункти, зі столами, лавками, місцями для вогнища та контейнерами для збору сміття, де туристи можуть комфортно перепочити. Створення в лісових масивах мережі таких пунктів є одним з важливих заходів, спрямованих на охорону та захист лісу.
ohorona-navkol-sered-3Пластик – ворог лісу, а то що погано для лісу – живого організму, ніяк не може бути корисним для людини. Періоди розпаду деяких видів відходів в природних умовах: скляна пляшка – 1000 000 років, алюміній і його сплави (популярна алюмінієва банка, зазвичай від пива) від 80 до 200 років, поліетиленовий пакет, пластикові пляшки і одноразовий посуд – від 500 до 1000 років , недопалки – від 1 до 5 років
Відповідно до Закону України “Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за забруднення лісів” , пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, промисловими і комунально-побутовими викидами, відходами, що викликає його усихання чи захворювання, тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Також передбачено, що засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Тобто громадяни за забруднення або пошкодження лісів муситимуть заплатити від 85 до 510 гривень, а на посадових осіб за такі порушення накладатиметься штраф в розмірі від 170 до 850 гривень.
Закликаємо фотографувати відпочиваючих і які смітять у лісі, і скаржитися на них в поліцію або надсилати фото на пошту прес-служби.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

Share