6 ГРУДНЯ – ДЕНЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

👁 1 080    |    Опубліковано: 06.12.2018 о 11:08    |    Автор:    |   
Категорії: Важливе, Новини   |   

 


 


День збройних сил України – одне з найважливіших свят в нашій державі, особливо в час випробувань, через які проходить зараз наша Батьківщина. Свято це з’явилося ще в 1993 році, майже відразу після прийняття Україною незалежності. Дата свята Збройних сил України пов’язана з важливою подією, яка відбулася вже після проголошення незалежності – 6 грудня 1991 року. Саме в цей день Верховна рада прийняла закони “Про оборону України” та “Про Збройні сили України”, а також в залі парламенту було зачитано текст Військової присяги.

Перші спроби створення військових формувань для захисту українського народу були зроблені ще на початку минулого століття.

У роки Першої світової війни діяли легіони Українських січових стрільців, які включали активістів декількох організацій Галичини (Сокіл, Січ, Пласт). У 1917 році була створена армія Української Народної Республіки. Також після падіння Російської Імперії на українських землях діяли військові огранізації Вільного козацтва, УПА, Українська Галицька армія і Червоне козацтво, яке після створення СРСР увійшло до лав Червоної армії.

Сучасні збройні сили України складаються з трьох типів військ: Сухопутні, Повітряні сили, Військово-морські сіли. Також до ВСУ відносяться внутрішні війська, держприкордонслужба, оперативно-рятувальна служба.

У 2016 році в Україні з’явився ще один рід військ – Сили спеціальних операцій. В їх завдання входить проведення антитерористичних операцій, розвідки, психологічні операції, пошук і евакуація заручників, полонених та ін.

Службу в збройних силах України проходять не лише чоловіки, а й представниці жіночої статі. Так, на сьогоднішній день в рядах ЗСУ перебуває більше 55 тис. жінок, з них безпосередньо на військовій службі – більше 24 тис. Найвище військове звання – полковник – мають 70 жінок.

Близько 7 тис. жінок брало участь з 2014 року в антитерористичній операції на сході України, 116 отримали державні нагороди, 4 – посмертно.

Сьогодні, коли вже чотири роки триває тиск агресора та окупація Криму і східних регіонів,  ми особливо вдячні Збройним силам України за їх героїчну місію – захист державного суверенітету, територіальної цілісності та конституційного ладу України, дякуємо воїнам за те, що стоять на сторожі мирного сну громадян України.

 

 

 

Share