• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Рослинність
Рахівська міська рада

rahivГори, що оточують Рахів, характеризуються великою різноманітністю фауни і флори. Тут найвиразніша в Українських Карпатах висотна поясність: передгірні дубові ліси, гірські широколистяні (букові), змішані (буково-ялицево-смерекові) та хвойні (смерекові) ліси,субальпійський та альпійський пояси (криволісся та високогірні луки-полонини).

Панівним типом рослинності є ліси. Основні лісоутворюючі породи – смерека, ялиця, бук, дуб, граб, ясен, клен. Ростуть також береза, вільха, тополята ін. Чисті бучини мають обмежене поширення і приурочені до південних схилів та більш плодючих буроземних грунтів. Дубові деревостани представлені лише на нижніх гіпсометричних рівнях. Вздовж гірських потоків вузьку смугу утворюють угрупування з вільхи сірої.
mishani-lystyano-hvoyni-lisyВ ширшому висотному діапазоні зустрічаються мішані листяно-хвойні ліси, складені буком, ялицею тасмерекою. Цей вид лісів сягає висоти 1200 м. Вище поширені чисті смеречники, що утворюють верхню межу лісу, яка тут проходить на висоті 1500- 1600 м. Через приполонинні випаси вона в багатьох місцях істотно знижена, іноді на 300-400 м. У субальпійському поясі поширене криволісся з сосни гірської, вільхи зеленої таялівцю сибірського. Характерними тут є рідкісні угруповання з домінуванням рододендрону Кочі та низькорослих високогірних верб.

edelveys-bilotka-alpiyskaРослинність представлена рядом рідкісних видів. У лісовому поясі зустрічаються підсніжник, чемерник червонуватий, лілія лісова, зозулині сльози серцелисті та ряд інших, а в субальпійському та альпійському поясах – аконіт низький, анемона нарцисоцвіта, тирличі весняний, жовтий такрапчастий, сон білий, родіола рожева тощо. В окремих місцях зберігся легендарний едельвейс – білотка альпійська.