• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Легенди
Рахівська міська рада

4409  Давним-давно жив сміливий опришок Олекса Довбуш. Він мав побратимів, з якими забирав від багатих гроші і допомагав бідним. Боялися пани Довбуша. Довго думали, як не допустити опришків до своїх багатств, і вирішили біля Сегету вимурувати величезну пивницю,зробити залізні двері, виставити варту і позносити туди своє золото.

   Але через таємних розвідників дізнався про пивницю Довбуш. Зібрав своїх хлопців і каже “Чого ходити від пана до пана, якщо коли всі гроші в одному місці?!”. Пішов народний месник зі своєю ватагою, розігнали варту, розбили двері і забрали всі багатства панів. На півдорозі до Чорногори вирішили перепочити і порахувати гроші, що забрали з пивниці у Сегеті. Потім те місце так і назвали “Рахів”, від слова “рахувати”. За іншими переказами, куаці на шляху з Трансільванії і Угорщини до Галіції зупинялися тут і рахували свої прибутки. Можливо, назва походить від власного імені Рах або Рахо.
   Ще одна версія каже, що жителі краю ходили пішки від села до села і, щоб знати відстань між ними,кроками вираховували дорогу.

Легенди