• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Міста-побратими
Рахівська міська рада

lipotvarosh Белварош-Ліпотварош – офіційна назва  V-го  району (центрального району) м.Будапешт – столиці Угорщини.  На його території знаходиться адміністративна будівля Парламнету Угорщини, Базеліка, більшість  дипломатичних, банківських, освітніх установ, телебаченя, радіо,  музеї тощо. “Белварош” у перекладі з угорської означає “центр міста”.
szeged_wappen Сегед-(уг. Szeged, нім. Segedin,серб. Segedin/Сегедин,слов. Segedinрум. Seghedin) — місто на півдні Угорщини обласний адміністратвный центр Чонград медье. Населення складає — 162 889 осіб. Сегед — четверте по величині місто Угорщини. Місто розташоване по обох берегах річки Тиси на південь від міста впадіння в неї річки Марош (Муреш), в 160-ти кілометрах на піденний-схід від Будапешту, в 10-ти кілометрах на південь від міста проходить границя з Сербією, а в 20-ти кілометрах на піденний-схід – з Румунією. Поселення на місті Сегеда існує з стародавніх давен. Клавдій Птолемей згадує древнє римське ім`я міста – Партискум. Існує версія, що резиденція вождя гуннів знаходилася неподалік від сучасного Сегеда. Сучасна економіка міста базується на харчовій та легкій промисловості. Сегед вважається угорським центром виробництва ковбас, в тому числі салямі, та інших виробів із м`яса, а також столицею «папріки», знаменитого угорського перцю, котрий почали вирощувати в околицях міста ще в XV столітті. Сегед – один з великих навчальних центрів країни. Крім Сегедського Університету, маючого репутацію одного з кращих в країні, в місті нараховується 18 вищих шкіл і 32 початкових.
stema_viseu_de_sus_ Вишово-Вижнє (Вішеу-де-Сус; рум. Viseu de Sus, нім.Oberwischau, угор. Felsoviso) — місто в Румунії, в повіті Марамуреш. Розташоване в Трансильванії, при в впадінні ріки Васер у Вішеу, за 120 км схід від Бая-Маре. Населення 16 930 мешканців.
wappen_behringen Бегрінген (нім. Behringen) — селище в Німеччині, в федеральній землі Тюрінгія. Входить в склад району Вартбург. Населення 3440 чоловік. Займає площу 78,71 км
svidnik Свидник (слов. Svidnik,) – місто, районний центр в східній Словакії в північній частині Низьких Бескид на ріці Ондава. В древності територія Свидника пролягала через Янтарний шлях до Балтійського моря, котрий проходив тут через Дукельский перевал. Пізніше на пагорбі Каштєлик, славяни построїли своє городище. Пізніше в XIV столітті тут був побудований замок, знищений в XVIII столітті. Населення міста 12 354 чоловік. Одними з видатних памяток в місті є:
Музей русинсько-української культури; Дерев`яні православні і греко-католиціькі церкви в околицях міста;Також в місті щорічно проводиться Фестиваль Русинів-Українців.
desk Деск
Білєск-Подляскі – місто в Польщі, входить в Подляське воєводство, Бєльський повіт. Займає площу 26,88 км². Населення 26 894 чоловік (на 2004 рік). Місто розташовується на Бельської рівнині, в межиріччі Нарева і Нурца.
Комуна Русь Поляни (рум. Comuna Poienile de sub Munte, також відома якКомуна Поляни) — комуна в Румунії, у жудці Марамуреш, що є частиноюМараморощини. Адміністративний центрсело Русь Поляни. За даними перепису населення 2002 року населення території, підпорядкованій комуні Русь Поляни становило 10 033 особи. Найбільшу частину населення комуни складали українці. У населенні були присутні такі етнічні групи: українці — 9711; румуни — 253; угорці — 60; німці — 5; вірмени — 3; цигани — 2;росіяни — 2; євреї — 1.