• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
ПРИЗАБУТІ СТОСУНКИ ВІДНОВЛЕНО. СПОДІВАЄМОСЯ НА УСПІХ!
опубліковано: 27.09.2018р. о 12:38, автор: Рахівська міська рада

З 17 по 23 вересня 2018 року делегація з міста Рахів на чолі з міським головою Віктором Медвідьом перебувала з робочим візитом в землі Тюрінгія (Німеччина) на запрошення бургомістра громади-побратима Гьорзельберг-Гайніх пана Бернгарда Бішофа. Окрім міської ради, в делегації були представники різних напрямків діяльності та сфер життя рахівської громади: комунальне господарство міста, медицина, освіта, природоохоронний напрямок, лісове господарство.

Представники Рахова мали змогу побачити життя об’єднаної територіальної громади зсередини, вивчити систему роботи комунальних підприємств, ознайомитися з принципами співпраці з природоохоронною установою (національним парком «Гайніх»), перейняти передовий досвід.

Програма робочого візиту почалася з ознайомлення з національним парком «Гайніх», чиї старовікові букові ліси разом з пралісами Карпатського біосферного заповідника входять до Об’єкту Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО «Букові праліси Карпат та інших регіонів Європи». Екскурсію до парку провів директор установи пан Манфред Гроссманн. Вразив розвиток туристичної та екоосвітньої інфраструктури  парку, його великий досвід в співпраці з громадами, пропаганда збереження зникаючих видів фауни на прикладі кота лісового і виховання гордості у підростаючих поколінь за регіон, який має «бренд» Всесвітньої спадщини.

В наступні дні бургомістр громади пан Бішоф та його колеги представили учасникам делегації детальну інформацію про структуру та завдання адміністрації об’єднаної територіальної громади Гьорзельберг-Гайніх, ознайомили з роботою комунального підприємства, школи, садочка, добровільної пожежної дружини. Представники Рахова побували в компаніях та фірмах, які є основними роботодавцями в регіоні (такі як лідер з виробництва профілів для пластикових вікон VEKA) та побували на підприємстві, яка забезпечує водопостачання та водовідведення для цієї та ще кількох інших громад.

Нагадаємо, що партнерські стосунки між містом Рахів та громадою Гьорзельберг-Гайніх розпочалися з підписання Угоди про співпрацю між Рахівською міською радою та муніципалітетом села Берінген в 2007 році. Ідея партнерства виникла завдяки розташування обох населених пунктів в зоні діяльності природоохоронних територій – Карпатського біосферного заповідника та  національного парку «Гайніх» відповідно, адміністрації який тісно співпрацювали в той період.

За 11 років, що минули з часу підписання Угоди, в Німеччині було успішно реалізовано процес децентралізації і село-партнер Берінген стало частиною  об’єднаної територіальної громади Гьорзельберг-Гайніх разом з іншими 16 населеними пунктами із загальною чисельністю населення понад 6 тисяч жителів.

В 2017 році Рахівська міська рада звернулася з листом до пана Бішофа, який в свій час був головою села Берінген і підписував Угоду про співпрацю, з ініціативою відновити партнерські стосунки. Крім того, Рахівська міська рада знайшла проект, який підтримує співпрацю між українськими та німецькими громадами. Таким чином, і Рахів, і Гьорзельберг-Гайніх зараз є учасниками проекту  «Партнерство з містами України». Проект реалізується за дорученням Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини в рамках тристороннього співробітництва таких німецьких інституцій, як Сервісний центр муніципального розвитку Єдиного світу (SKEW) організації “Engagement Global” у партнерстві з Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ) і Фондом Конрада Аденауера. Даний проект виступив організатором поїздки та профінансував перебування представників Рахівщини в Тюрінгії.

Наступним кроком буде зворотній візит представників об’єднаної територіальної громади Гьорзельберг-Гайніх до міста Рахів, під час якого буде обговорено другу фазу співпраці в рамках проекту  «Партнерство з містами України», а саме – реалізація спільного проекту, який буде спрямовано на практичну реалізацію передового досвіду німецької громади-партнера на території міста Рахів. Для цього проектом  «Партнерство з містами України» буде запущено програму мікро-грантів з січня 2019 року. Сподіваємося на успіх.