Рахівські казначеї долучились до вишивки карти України (ФОТО)

👁 1 948    |    Опубліковано: 10.10.2016 о 15:19    |    Автор:    |   
Категорії: Новини Рахова   |   

 


 


З нагоди 25-ї річниці Незалежності України триває Всеукраїнська казначейська акція «Вишивана моя Україна»: казначеї всіх областей країни власними руками вишивають карту незалежної, єдиної держави.

Як інформує “Зоря Рахівщини”, вишивання розпочато в Управлінні Державної казначейської служби України м. Торецьк (колишній Дзержинськ) Донецької області. Працівники кожного управління вишивають площу своєї області й передають карту з регіону до регіону. Таким чином вишивка доповнюється, збагачується новими візерунками, а завершиться акція в Києві. У візерункову карту України казначеї вкладають характерні для місцевості орнаментальні мотиви і кольори, символи, які мають власне значення і зміст, відтворюють колорит кожного куточка України.

Як повідомляє начальник Управління Державної казначейської служби України у Рахівському районі Закарпатської області Ганна КОЛАЧУК, 24 вересня до акції долучилися рахівські казначеї. Карту «Вишивана моя Україна» вони отримали на Яблуницькому перевалі від колег з Прикарпаття. Привезли її до райцентру і в приміщенні УДКСУ у Рахівському районі вишили перші хрестики із закарпатського орнаменту.

На карті-оберезі «Вишивана моя Україна» казначеї краю з любов’ю, надією та вірою в мир, добробут і процвітання України вигаптували сонце, проміння якого щедро зігрівають нашу землю; герб Закарпаття – геральдичний щит, поділений на дві частини вертикальною лінією, ліва сторона якого являє собою чергування смуг жовтого і синього кольору, що символізують заможність краю і родючість його земель, а права сторона щита – зображення червоного ведмедя (символа Карпат, господаря та охоронця гір) на сріблястому фоні. Знайшли на карті відображення і ялини, а ще стигле гроно виноградної лози – символ достатку, істини та задоволення. Карта-вишиванка стане надійним оберегом для нашої великої казначейської родини. 26 вересня її передано на Львівщину.

Share