• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Важливо про ламінацію документів
опубліковано: 28.03.2023р. о 12:56, автор: Рахівська міська рада

Через бажання зберегти важливі документи в ідеальному стані, запобігти їх намоканню, вигорянню чи пошкодженню, люди часто їх ламінують.

Законодавчої заборони на ламінування документів в Україні НЕМАЄ. Однак законодавство зобов’язує державні структури, нотаріусів та організації працювати виключно з оригіналами документів. Коли документ заламінований, то не завжди можливо встановити його справжність. Наприклад, Закон зобов’язує нотаріуса працювати з оригіналами документів, а наявність такої плівки-ламінації не дає можливості встановити оригінальність документу. Такі документи вважаються пошкодженими, та не можуть бути прийняті в роботу для вчинення нотаріальних дій. Експертизу справжності ламінованого документа провести неможливо.
При перетині кордону міграційна служба або прикордонники обґрунтовано можуть мати питання до ламінованих документів і вимагати подання замість них оригіналу.
На ламінованому документі не можна: поставити штамп апостилю; поставити необхідні відмітки, якщо є така необхідність; зробити виправлення; внести зміни та доповнення;
Наприклад, Апостиль ставиться на свідоцтвах про народження та шлюб, щоб вони мали юридичну силу за кордоном. На ламінованому документі неможливо поставити цей штамп чи інші важливі відмітки.
Нотаріус приймає в роботу лише ті заламіновані документи, ламінування яких прямо передбачено чинним законодавством (посвідчення водія; свідоцтво про реєстрацію ТЗ; пенсійне посвідчення; диплом про отримання освіти).
Обмеження також не стосується документів, які відразу виготовлені з полімеру: паспорт ID-картка; пенсійне посвідчення; посвідчення водія; міжнародне посвідчення водія та ін).
Отже, не варто ламінувати важливі офіційні документи! Можна покласти документ у файл. На відміну від ламінованого такий документ дуже легко можна буде звільнити від плівки без пошкоджень і пред’явити в якості ОРИГІНАЛУ!