Закарпаттю загрожує черговий паводок?

👁 1 600    |    Опубліковано: 31.01.2017 о 16:34    |    Автор:    |   
Категорії: Новини області   |   

 


 


Якщо в області разом з потеплінням прийдуть інтенсивні дощі, то паводок буде, стверджують спеціалісти.

Наразі важко спрогнозувати, чи чекає на Закарпаття паводок цієї весни, адже все залежить від кількості опадів.

Про це у коментарі для Mukachevo.net розповів начальник Закарпатського обласного центру з гідрометеорології Василь Манівчук.

— Тепер ситуація близька до виникнення ризиків, але не критична, адже потепління не буде настільки інтенсивним, щоб утворити паводок. Для цього необхідні ще й інтенсивні дощі. Наприклад, зима 1998-1999 років була з великим снігом, але потім все пройшло спокійно. А от навесні 2001 року теж були непогані снігозапаси, до них додались сильні дощі і в результаті був паводок, – каже експерт.

А от начальник Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса Володимир Чіпак переконаний – весняного паводку закарпатцям оминути не вдасться.

— Ймовірність паводка є, запаси снігу вище норми. Хочемо того чи ні, але весняна повінь буде. Якщо потепління супроводжуватиметься дощами, то очікуємо досить великий паводок. Щодо потепління, яке прийде на початку лютого, то воно не спричинить паводку, адже ночі ще будуть морозними, а сніг має віддачу мінімум при 5-7 градусах тепла. На рівнині насосні станції готові до перекачки води, хоча локальні підтоплення у селах від розтоплювання снігу можуть бути. Закликаю закарпатців вже зараз попіклуватись про свої подвір’я, вивезти зайвий сніг і прочистити канали, – наголошує Чіпак.

Share