• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
10 плюсів і 10 мінусів 2016 року на Закарпатті
опубліковано: 26.12.2016р. о 14:57, автор: Рахівська міська рада

Минаючий рік був дуже неоднозначним і суперечливим. Його не можна однозначно віднести ні до успішних, ні до провальних. Було усього, причому у найбільш несподіваних поєднаннях.

ПЛЮСИ

В області збереглася стабільна ситуація. Попри окремі скандали все було переважно спокійно. Нічого подібного до минулорічної мукачівської стрілянини, на щастя, не повторилося. Партійні і громадські організації у міжвиборчий період впали у летаргійний сон і ніякого негативу теж не продукують.

 

Закарпаття зберігає позитивний приріст населення. Хоч це й не є чиясь особлива заслуга, просто багатовікова традиція, але все одно приємно.

На відміну від деяких інших регіонів, не відбулося масового скорочення робочих місць в освітянській, медичній, культурній сферах. Хоча не факт, що так буде і наступного року.

Заборона на вивіз лісу-кругляка стимулювала відродження лісопереробної сфери.

Попри всі труднощі наш агропром продовжує розвиватися і забезпечувати краян бодай окремими якісними харчами.

Закарпаття стало найбільш привабливим для українців регіоном внутрішнього туризму.

Почався ремонт доріг – як між населеними пунктами, так і всередині них. Це поки тільки перші ластівки, але є надії, що подібне триватиме і наступного року.

Відкриваються нові готелі, ресторани та інші об’єкти туристичної інфраструктури.

Відбувається становлення місцевого кінематографу. Поки це переважно короткометражні документальні стрічки і різноманітні ролики, але все більше креативних краян пробують себе у царині десятої музи. Це загальноукраїнська тенденція, де Закарпаття не пасе задніх.

Хоча ринку культурного продукту практично немає, але образотворче мистецтво все одно продовжує розвиватися. Мукачево і Ужгород започаткували комунальні премії для творчої інтелігенції.

МІНУСИ

1. Практично усі соціально-економічні показники цього року впали порівняно з попереднім.

2. Від кількарічних надій революційної доби, що все повертатиме на краще, тепер вже нічого не лишилося. У суспільних настроях знову запановує апатія.

3.Триває відтік найбільш кваліфікованих кадрів за кордон – особливо це відчутно у сфері медицини, високотехнологічних спеціальностей, культури.

4.Уздовж всього кордону продовжуються контрабандні баталії.

5.Загальнокримінальна і особливо побутова злочинність (“по п’яні”) активізувалися як ніколи за всю багатовікову історію краю. Цього року область було просто не впізнати. Кримінальні новини стали домінуючими у ЗМІ. Нашвидкуруч реформована поліція не відповідає викликам часу.

6.Складну добу переживає фестивальний рух. Той період, коли він міг розвиватися суто не ентузіазмі, давно вже минув, а на якийсь новий серйозний рівень організації, промоції, фінансування цього руху ми ще не вийшли.

7.Чималу тривогу викликають декларовані реформи в освітянській сфері, які намічаються під гаслом “Ламати – не будувати”. Реорганізаціям освітніх закладів кінця-краю не видно, між тим інтелектуальній рівень молоді фатально падає.

8.Легка промисловість області знищена через масове завезення секонд-хенду.

9.Навіть не надто катастрофічні стихійні лиха (буревій, град) цього троку виявилися для області дуже дошкульними.

10.Комунальна сфера переживає колапс. Попри героїчні зусилля окремих комунальників втримати все на плову, проблеми, які не вирішувалися упродовж цілих десятиліть, зараз стають усе гострішими.

http://goloskarpat.info