• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
13 ЧЕРВНЯ В РАХОВІ РОЗГОРНУЛИ «МІСТЕЧКО ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ»
опубліковано: 14.06.2019р. о 14:04, автор: Рахівська міська рада

З 13 по 15 червня 2019 року Всеукраїнська інформаційна кампанія «Я – громада!», організована спільними зусиллями Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Програми «U-LEAD з Європою», проводить свої публічні заходи в Закарпатській області.

До «Містечка децентралізації», яке було розгорнуте на площі перед Будинком культури в Рахові 13 червня завітало чимало мешканців міста всіх вікових категорій. Учасникам запропонували взяти участь в квесті на тему особливостей функціонування об’єднаної територіальної громади. Тут в окремих наметах були представлені різноманітні напрямки життя громади, а саме: амбулаторія, школа, садочок, поводження з побутовими відходами, центр надання адміністративних послуг, спорт та розваги, посиденьки та спілкування в «громадському просторі».

За умовами квесту потрібно було пройти всі локації Містечка, відповідати на запитання та отримувати за правильні відповіді наліпки. Чим більше наліпок вдавалося зібрати до кінця квесту, тим на цінніші призи можна було розраховувати. Природньо, найбільше пожвавлення гра викликала у дітей, які разом з батьками кинулися проходити змагання. А найпопулярнішою локацією серед діток став Дитячий садок, де можна було погратися в різні розвивальні ігри, а також отримати яскраві малюнки на обличчях аквагримом.

Дорослі ж гості слухали про успіхи децентралізації в різних громадах, ділилися своїми поглядами на розвиток своєї громади, розповідали про проблеми, які є у їхніх громадах, та питали, як їх можливо вирішити в умовах ОТГ. Особливо їх цікавили зміни, які принесе реалізація медичної та освітньої реформ. Потроху почали виникати дискусії й між самими гостями Містечка, які обговорювали, від кого все ж таки залежить благополуччя громади – від Києва, місцевої влади чи самих громадян. Залишали «Містечкого Децентралізації» діти з подарунками та гарним настроєм, а дорослі – з враженням, що об’єднання потрібне насамперед самим жителям.

Також увазі відвідувачів були представлені роботи учасників художніх гуртків Рахівського районного будинку дитячої та юнацької творчості.

Було надзвичайно пізнавально, цікаво, інформативно та інтерактивно.

Дякуємо команді проекту та особисто Тетяні Вороніній, експерту зі стратегічних комунікацій інформаційної кампанії «Я-Громада!», за вдало організований та корисний для рахівчан захід!

Нагадуємо, що інформаційна кампанія «Я – Громада!» охопить 39 населених пунктів у різних областях України. Вона має на меті інформувати населення про реформу децентралізації та її аспекти, зокрема, у сфері освіти та охорони здоров’я, підвищити обізнаність громадськості щодо її сутності, продемонструвавши найкращі практики вже існуючих об’єднаних територіальних громад (ОТГ), а також заохотити громадян стати агентами змін.

У Закарпатській області кампанія, крім Рахова, проходитиме у Великому Березному  та Батьові.