• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
В ЗДОРОВОМУ ТІЛІ – ЗДОРОВИЙ ДУХ!
опубліковано: 20.01.2021р. о 14:57, автор: Рахівська міська рада

У вівторок 19 грудня  в парку імені Тараса Шевченка  відбулося освячення води отцем Михаїлом Шутком, настоятелем храму Святого Пантелеймона.

З великим християнським святом Водохреща, або Богоявлення, присутніх привітали о. Михаїл Шутко та міський голова Рахова Віктор Медвідь. Потім бажаючи мали можливість випробувати міцність свого духу й тіла, занурившись в крижану воду Тиси. На березі  учасників заходу чекали  гарячі страви і напої, приготовані на багатті під відкритим небом.

Місце для купання, роздягалку та польову кухню на березі облаштувала для людей Рахівська міськрада із допомогою працівників МКП «Рахівкомунсервіс».

Особлива вдячність висловлюється депутату Рахівської міської ради Веклюк Миколі Юрійовичу за допомогу в організації даного дійства.

Нагадаємо, що вперше таке міське свято відбулося в січні 2017 року за ініціативи міського голови Віктора Медвідя, і вже п’ятий рік поспіль є одним з найбільш очікуваних та популярних міських масових заходів. Зазначимо, що окрім релігійної складової, це свято несе і спортивно-оздоровчий характер. З року в рік учасників стає все більше і більше, і ті, хто раніше був просто пасивним спостерігачем, цьогоріч особисто випробовували себе на міцність, занурившись в крижану ополонку, не зважаючи на холодний вітер та температуру нижче нуля. В здоровому тілі – здоровий дух!

ІСТОРІЯ СВЯТА:

Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа також називають Богоявленням. Цього дня християни всього світу згадують події, описані усіма чотирма євангелістами, — хрещення Господа Ісуса Христа в річці Йордан. Хрестив Спасителя пророк Іоанн Предтеча, якого також називають Хреститель.

Після посту і мандрів в пустелі пророк Іоанн Предтеча прийшов на річку Йордан, в якій іудеї традиційно здійснювали релігійні обмивання. Тут він став говорити народу про покаяння і хрещення на відпущення гріхів і хрестити людей у водах. Це не було Таїнством Хрещення, яким ми його знаємо зараз, але було його прообразом.

Народ вірив пророцтвам Іоанна Предтечі, багато хто хрестився в Йордані. І ось одного разу до берегів річки прийшов сам Ісус Христос. Тієї пори Йому було тридцять років. Спаситель попросив Іоанна хрестити Його. Пророк був здивований до глибини душі і сказав: «Мені треба хреститися від Тебе, і чи Тобі йти до мене?». Але Христос запевнив його, що “годиться нам виповнити усю правду”. Під час хрещення розкрилося небо, і Дух Святий зійшов на Нього в тілесному вигляді, як голуб, і голос із неба почувся, що мовив: «Ти Син Мій Улюблений, що Я вподобав!» (Лк. 3: 21-22).

Хрещення Господнє було першим явищем Христа народу Ізраїлю. Саме після Богоявлення за Учителем пішли перші учні — апостоли Андрій, Симон (Петро), Филип, Нафанаїл.

Хрещення Господнє почали святкувати ще тоді, коли були живі апостоли.

Духовенство на свято Хрещення Господнього одягнене в білі ризи. Головна особливість Богоявленського богослужіння — це освячення води. Воду освячують два рази: напередодні, 18 січня, у Водохресний святвечір — Чином Великого освячення води, який ще називають Великою агіасмою. І вдруге — в день Богоявлення, 19 січня.

Перша традиція сходить, швидше за все, до давньохристиянської практики хрещення оглашених після Ранкової служби Богоявлення. А друга — пов’язана зі звичаєм палестинських християн простувати в день Богоявлення на Йордан до традиційного місця хрещення Іісуса Христа.

Хоча ритуальне купання у воді на Водохреща не є церковною традицією, для християнина воно – зв’язок з тим самим першим хрещенням Ісуса Христа. Здійснюючи обмивання, вірянин наче долучається до давніх євангельських подій, коли сам Ісус прийняв хрещення в річці Йордан від святого Іоанна. Форма “Йордані” – так називається ополонка на Водохреща – є символічною, тому що вона зроблена у вигляді хреста, що також налаштовує на релігійні думки та залучення до святої йорданської води. Люди вірять, що впродовж всього дня Водохреща вода у відкритих джерелах і водоймах має цілющі властивості. А тому пірнання у воду з головою та обмивання святою водою сприяє позбавленню від хвороб, оздоровленню і припливу сил і бадьорості.