• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
5 переваг життя в Рахові: дослідження Doba.ua
опубліковано: 16.02.2018р. о 09:26, автор: Рахівська міська рада

У Рахові, який щорічно зустрічає велику кількість гостей, що приїхали подивитися на географічний центр Європи, часто чують фразу «от би й нам тут жити». Портал Doba.ua, який займається добовою орендою житла в Україні, вирішив поцікавитися, чому люди хотіли б жити у цьому місті.
Місто, де завжди вирує життя (Тетяна, 42 роки, м. Київ)
У більшості жителів України фраза «вирує життя» асоціюється з постійними заторами, біганиною, стресами та іншими «радощами» проживання у великому місті. Простіше кажучи, робота – дім – робота.
Однак для жителів Рахова це поняття означає зовсім інше. Коли гори вкриваються снігом, сюди приїжджають лижники та сноубордисти, котрим не до снаги метушня великих гірськолижних курортів. Влітку приїжджають за гарними фото біля географічного центру Європи і за щирим спілкуванням. У Києві теж багато туристів, але зазвичай вони не зацікавлені у спілкуванні з місцевими. У всіх свої справи, тому не до культурного обміну. А тут всі ніби рідні, навіть повертатися назад не хочеться.

Поєднання культур (Роман, 28 років, м. Харків)
Я досліджую українські традиції та культуру. Для мене Рахів – справжня скарбниця переплетіння традицій. У світобаченні місцевих жителів поєдналися український, угорський та румунський культурний код. Не знаю, чи готовий я переїхати сюди назавжди, але з радістю поживу тут певний час, щоб детальніше дослідити особливості мови та побуту.
Можливості для підробітку (Ірина, 36 років, м. Рівне)
У туристичному місті завжди більше можливостей підзаробити. Особливо якщо місцева візитівка така знакова. Ти буквально перебуваєш у центрі життя [усміхається]. Тут вам і сувеніри ручної роботи, і продукти місцевого виробництва, словом, є де розгулятися. Я вишиваю рушники, але в Рівному знайти покупця набагато складніше. Сюди ж, бачу, приїжджають люди з усіх куточків України, які готові витрачати гроші на сувеніри та хендмейд. Крім того, безпрограшний варіант бізнесу у Рахові – добова оренда житла. Постійний потік туристів дозволяє не хвилюватися про пошук гостей. Це не менш прибутково, ніж зняти квартиру в Тернополі чи будь-якому іншому місті Західної України.

Краєвиди (Світлана, 25 років, м. Житомир)
Нехай це прозвучить банально, але я не можу забути місцеві пейзажі, тож приїжджаю сюди щороку, аби насолодитися ними знову і знову. Я захоплююсь фотографією, тому Рахів для мене – справжня знахідка. Раніше вже робила добірки гірських пейзажів, але не могла віднайти і передати унікальний колорит, який зрештою знайшла тут. Скоро на мене чекає важлива фотовиставка і я вже знаю, де робитиму для неї знімки.
Міцне здоров’я (Ігор, 48 років, м. Львів)
У моєму віці лікарі ще не виписують пригоршні піґулок, але радять частіше бувати на свіжому повітрі. Як би там не було, я не вважаю Львів ідеальним місцем для щасливої старості: місто гарне, але постійний наплив туристів та скупчення автомобілів на бруківці в центрі міста не схожі на відпочинок мрії. У Рахові надзвичайно чисте повітря та приємний клімат. Мій знайомий лікар каже, що тут дійсно можна покращити стан здоров’я, саме тому я часто сюди навідуюсь. Живу один, тому мені пощастило: оренда квартири у Львові  користується постійним попитом. Я можу поїхати до Рахова на місяць і водночас підзаробити. Так і відпочиваю.

Як виявилося, скільки людей, стільки й думок, але їх усі об’єднує любов до Рахова. Точно зрозуміло одне: місто не залишить жодного з його майбутніх гостей байдужим.