• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Делегація з Рахова взяла участь у заходах присвячених 63-му Святкуванні культури русинів – українців Словаччини у м. Свіднік
опубліковано: 22.06.2017р. о 19:06, автор: Рахівська міська рада

З  17-го по 18-те червня на запрошення міського голови міста Свіднік (Словаччина) – Яна Голодняка, делегація з м. Рахова взяла участь у 63-му Святі культури русинів – українців Словаччини. Слід зазначити, що це свято-фестиваль одне з найстарших фольклорних фестивалів в Європі. 

Серед заходів фестивалю були: конкурс дитячого малюнка на асфальті, зустріч письменників, ярмарок, виступи фольклорних колективів, відвідування виставки робіт народного художника України Василя Свалявчика та його сина Петра в Музеї української культури, покладання квітів до Пам’ятника чехословацьким воїнам на Дуклі та до пам’ятника полеглим героям у Свідніку.

На святі виступали крім колективів зі Словаччини, запрошені колективи з України, Сербії, Литви. Україну представили колективи Рівненського дитячого ансамблю пісні і танцю та заслужений Прикарпатський ансамбль пісні і танцю “Верховина”. На святі була присутня екс. Генеральний консул України в Пряшеві – Ольга Бенч.

Почесним гостем був Михайло Ратушний – Голова Всесвітньої координаційної Ради українців, екс. народний депутат.

Під час зустрічі у мерії з привітальним словом до присутніх звернувся міський голова Свідніка – Ян Голодняк, який подякував присутнім за участь у фестивалі та звернув увагу на довготривалі дружні стосунки між містами побратимами Свідніком та Раховом.

Зі словами вдячності за запрошення прийняти участь у фестивалі до Яна Голодняка та присутніх звернувся автор цих рядків.

Також хочу зазначити, що на одній з вулиць міста Свідніка нещодавно був встановлений інформаційний стенд про місто побратим Рахів.

За гостинний і теплий прийом делегації з міста Рахова висловлюємо слова вдячності міському голові (пріматору) Свидника – Яну Голодняку та начальнику відділу департаменту освіти, культури, спорту і молоді Вєрці Дерцовій, яка була закріплена за нашою делегацією, а за організацію поїздки Рахівському міському голові – Медвідю Віктору Васильовичу.

 

Депутат Рахівської міської ради                                                    М.М. Попенко