• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
ДЕНЬ ВОДНО-БОЛОТНИХ УГІДЬ В САДОЧКАХ РАХОВА
опубліковано: 06.02.2019р. о 11:26, автор: Рахівська міська рада

Працівники відділу екооствіти Карпатського біосферного заповідника вже котрий рік поспіль активно та успішно працюють над формуванням екологічної свідомості та культури серед юних рахівчан, починаючи з дитсадкового віку.

Так, в рамках відзначення Всесвітнього дня водно-болотних угідь (ВБУ) екоосвітяни КБЗ провели низку заходів з дітьми дошкільних навчальних закладів  №2 та №3 м. Рахова.

Для діточок заздалегідь було підготовлено водне дзеркало з гофрованого паперу та об’ємну аплікацію «Білий лебідь». Дітки розфарбовували представників тваринного та рослинного світу, згодом потрібно було визначитись, де розмістити свою картинку із зображенням тварини чи рослини – безпосередньо в озері, або поряд із ним. Таким чином, вихованці дитсадків вивчали поширення живих організмів в природному середовищі, зокрема – у водному. Прикрасили озеро заростями очерету та  красунями-ялинками, поміж яких заховались лісові звірі. У результаті вийшов яскравий колаж – невеличке гірське озеро.

Також відгадували тематичний кросворд та загадки про мешканців боліт. Наприкінці заняття маленькі екологи переглянули відомий мультик про «Дюймовочку» – казкову героїню, для якої водне середовище теж на певний час стало домівкою. Заняття проходили у теплій та веселій атмосфері.

Нагадаємо, що Міжнародний день ВБУ відзначають 2 лютого. Чому саме в цей день?

Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення переважно як місця проживання водоплавних птахів, була підписана 2 лютого 1971 року в м. Рамсар (Іран), і з того часу цей документ відомий як Рамсарська конвенція.

Основною метою цієї Конвенції є збереження та раціональне використання водно-болотних угідь як засобу досягнення збалансованого розвитку в усьому світі. Всесвітній день водно-болотних угідь було вперше відзначено в 1997 році.

Офіційна дата приєднання України до Рамсарської конвенції – 1 грудня 1991 р. З того часу Кабінет Міністрів України додав 9,2 тис. га водно-болотних угідь до списку ВБУ міжнародного значення. Про це йдеться в розпорядженні Кабміну від 23 лютого 2011 р. № 147-р.

До Попереднього списку високоцінних ВБУ, які після відповідного розгляду на національному рівні будуть віднесені до міжнародного Рамсарського списку, входять, серед інших, і високогірні озера Рахівщини.