Перейти до основної сторінки
Відповідно до статті 23 Закону України ,,Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” (далі Закон) оператори ринку, що проводять діяльність, пов’язану з виробництвом та/або зберіганням харчових продуктів тваринного походження повинні отримати експлуатаційний дозвіл.
Зазначений обов’язок не поширюєтьсяна:
– операторів ринку, які проводять діяльність, пов’язану з первинним виробництвом та/або транспортуванням, та/або зберіганням, та/або продажем харчових продуктів, які не потребують дотримання температурного режиму та можуть зберігатися при температурі вище 10°С, залишаючись придатними для споживання людиною;
– заклади громадського харчування;
– потужності, які здійснюють виробництво харчових продуктів, інгредієнтами яких є виключно продукти рослинного походження та/або перероблені продукти тваринного походження;
– заклади роздрібної торгівлі, обсяги продажів окремих харчових продуктів якими не перевищують обсягів, затверджених відповідною постановою Кабінету Міністрів України з урахуванням кращих міжнародних та європейських практик, а також документів відповідних міжнародних організацій. У разі відсутності зазначеної постанови, ця норма поширюється на всі заклади роздрібної торгівлі.
Але, вищеперераховані оператори ринку, відповідно до статті 25 Закону, зобов’язані зареєструвати потужності, які використовуються на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів. Реєстрація здійснюється відповідно до наказу Мінагрополітики від 10 лютого 2016 р. № 39 ,,Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам”, зареєстрований в Мін’юсті України 12 березня 2016 року за № 382/28512.
Відповідно до цього Порядку, оператор ринку, який проводить діяльність, що не потребує отримання експлуатаційного дозволу, подає до управління Держпродспоживслужби в Рахівському районі ( м. Рахів, вул. Шевченка, 210) заяву про державну реєстрацію потужності, встановленої форми. Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку.
Державна реєстрація здійснюється територіальним органом Держпродспоживслужби протягом 15 робочих днів після отримання заяви, на безоплатній основі. Про державну реєстрацію потужності та її особистий реєстраційний номер управління Держпродспоживслужби в Рахівському районі повідомляє оператора ринку протягом 5 робочих днів після прийняття рішення про державну реєстрацію.
У державній реєстрації може бути відмовлено у таких випадках:
– заява про державну реєстрацію потужності не відповідає формі, наведеній у додатку 1 до Порядку;
– у заяві про державну реєстрацію потужності оператором ринку надано неповну інформацію.
В разі зміни найменування або прізвища, імені та по батькові оператора ринку, адреси потужності, виду діяльності, оператор ринку зобов’язаний повідомити територіальний орган Держпродспоживслужби протягом 10 робочих днів з дати настання таких змін.
В разі припинення використання потужності або припинення діяльності юридичної особи або фізичної особи – підприємця, оператор ринку повідомляє Держпродспоживслужбу.
Запис про такі зміни вноситься до Реєстру протягом 5 робочих днів з дати отримання відповідного повідомлення.
Звертаємо увагу на те, що Законом України ,,Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів” передбачена відповідальність операторів ринку за порушення законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. Зокрема, виробництво, зберігання харчових продуктів на потужностях, незареєстрованих відповідно до вимог цього Закону,-
тягне за собою накладання штрафу на юридичних осіб – у розмірі від двадцяти трьох до тридцяти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі від восьми до п’ятнадцяти мінімальних заробітних плат пункт 2 частини 1 статті 64 Закону
Управління Держпродспоживслужби в Рахівському районі
Попередня
Дорогі архітектори!
Наступна
Перейменування вулиць