• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Досвід впровадження Директиви ЄС «Про очистку міських стічних вод» (ФОТО)
опубліковано: 24.10.2023р. о 08:20, автор: Рахівська міська рада

Відповідно до вимог Закону України «Про водовідведення та очищення стічних вод» від 12 січня 2023 року № 2887-ІХ (набрав чинності з 7 серпня 2023 року), з метою забезпечення необхідними умовами для реалізації прав громадян на отримання якісного централізованого водовідведення при одночасному зменшенні впливу зворотних (стічних) вод на поверхневі води суббасейну річки Тиса, населені пункти області, в яких проживає більше 2,0 тис. чоловік повинні збудувати/реконструювати каналізаційні очисні споруди та каналізаційні мережі в містах та селищах.

Тому з ініціативи директора Представництва Асоціації «Укрводоканалекологія» Захід, пана Йосипа Галайди, члена Басейнової ради річки Тиса, 17-18 жовтня 2023 року відбулася робоча поїздка в місто Ніредьгаза, (Угорщина) з метою поглиблення робочих відносин та обміном досвіду між угорськими та українськими водоканалами з впровадження Директиви ЄС 91/271/ЄЕС «Про очистку міських стічних вод». Учасники заходу ознайомилися з роботою відновленої другої площадки каналізаційних очисних споруд повної біологічної очистки з вилученням нітрогену та фосфору, які обслуговують 170,0 тис. населення, потужністю 67,210 тис. м3/добу (24,531 млн. м3/рік) і забезпечують очищення зворотних (стічних) вод згідно європейським вимогам.

Наступного дня були оглянуті каналізаційні очисні споруди міста Нірбатор, котрі розраховані на 16,0 тис. населення, потужністю 2,0 тис. м3/добу (730 тис. м3/рік).

В робочій поїздці  від Рахівської територіальної громади участь взяли перший заступник міського голови Іван МОЛДАВЧУК та директор КП “Рахівтепло” Василь ВЕКЛЮК.

За інформацією Відділу ведення водного кадастру та моніторингу вод, водних відносин та басейнової взаємодії.