• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Гамору Федору Дмитровичу – 70!
опубліковано: 30.03.2021р. о 15:27, автор: Рахівська міська рада

Рахівський міський голова Віктор Медвідь та  перший заступник  міського голови Петро Бочкор привітали професора, доктора біологічних наук,  заступника директора Карпатського біосферного заповідника Гамора Федора Дмитровича із ювілейною датою, висловивши слова подяки за багаторічну та сумлінну працю в галузі охорони природи, активну участь у виконавчому комітеті Рахівської міської ради, допомогу в розбудові міста, зміцненню міжнародної співпраці та підвищенні іміджу м. Рахів на загальноукраїнському та міжнародному рівні, побажавши йому наснаги і подальших успіхів на професійній ниві.

Гамор Федір Дмитрович уродженець села Верхнє Водяне, Рахівського району, Закарпатської області. 1974 року закінчив біологічний факультет Ужгородського університету. У 1980 році закінчив аспірантуру, а 1990 року отримав звання доктора біологічних наук.

У період з 1987 по 2013 рік працював на посаді директора Карпатського державного заповідника Закарпатської області, який з 1993 року був реорганізований у Карпатський біосферний заповідник

Як керівник Карпатського біосферного заповідника забезпечив розширення його території з 12 до 58 тис. га, включення заповідника до Всесвітньої мережі біосферних резерватів у рамках програми ЮНЕСКО  «Людина і біосфера», розробив необхідні пропозиції до Закону України «Про природно-заповідний фонд», ініціював необхідність прийняття Законів України «Про статус гірських населених пунктів в Україні» та «Про мораторій на проведення суцільних рубок в ялицево-букових лісах на гірських схилах Карпатського регіону», рішень парламенту й уряду України щодо сталого розвитку гірських територій, утворення українсько-румунського біосферного резервату в Мармароських горах тощо.

Значним міжнародним визнанням природоохоронної діяльності Федора Дмитровича стало включення, вперше в Україні, українсько-словацької номінації «Букові праліси Карпат» до переліку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, затвердження Урядом України плану заходів щодо їх збереження та розвитку, нагородження Карпатського біосферного заповідника Радою Європи Європейським дипломом.

Федір Дмитрович відомий як учений, який зробив вагомий внесок у галузі фітоценології, агроекології та охорони природи, ініціатор прийняття Карпатської конвенції та численних природоохоронних програм і проектів, автор понад 300 наукових та публіцистичних праць.