• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
ГЕРОЇ НЕ ВМИРАЮТЬ! 20 ЛЮТОГО – ДЕНЬ ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ
опубліковано: 20.02.2019р. о 09:46, автор: Рахівська міська рада

День Героїв Небесної сотні – пам’ятний день, який відзначають в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності й увічнення пам’яті Героїв, які віддали життя за краще майбутнє своїх співвітчизників – за кожного з нас!

Як відомо, розстріли на Майдані почалися 18 лютого 2014 року, а найбільш масові відбулися саме 20 лютого на вулиці Інститутській, де силові підрозділи режиму Віктора Януковича відкрили вогонь по протестувальниках. У період з 18 по 21 лютого було вбито 108 протестувальників, яких назвали “Небесною Сотнею”.

20 лютого о 22:17 Верховна Рада прийняла постанову “Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України”, ряд представників влади заявили про перехід на бік народу. Цей лютневий день став переломним у ході подій Революції гідності.

Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка від 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, та для гідного вшанування подвигу Героїв Небесної сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Серед невмирущих Героїв Сотні є і наш земляк, виходець з Рахова – Петро Гаджа.

Петро Миронович на Майдані був з перших днів. Брав участь в нічних чергуваннях, входив до 8-ої сотні Самооборони. Під час подій під Верховною Радою отруївся газом. Товариші хотіли дати респіратор, але він сказав: “Беріть собі, а я і так хворий”. Зрештою в кінці лютого потрапив до лікарні. Майже місяць лікувався від газових опіків бронхів та легень. Петра виписали з лікарні, він збирався пройти санаторне лікування, але не встиг – помер за кілька днів до цього. Гаджі Петру було лише 47 років…

 

За громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності, Указом Президента України № 890/2014 від 21 листопада 2014 року Петру Гаджі було присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).

 

4 липня 2015 року патріарх УПЦ КП Філарет нагородив Героя почесною медаллю “За жертовність і любов до України” (посмертно).

8  травня 2016 року, під час Служби Божої в соборі Святого Юра у Львові, подвиг Петра Мироновича було відзначено Грамотою Верховного архієпископа Києво-Галицького Святослава (посмертно).

Повний список жертв, які полягли в ті дні від рук режиму, можна знайти на сайті-меморіалі пам’яті загиблих Героїв:

https://nebesnasotnya.com/