• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Година землі 2017
опубліковано: 14.03.2017р. о 10:55, автор: Рахівська міська рада

У суботу, 25 березня 2016 року о 20:00 люди по всьому світі вимкнуть світло на одну годину, Годину Землі, як символ турботи за майбутнє Планети та єдності у бажанні захистити природу.

Година Землі – це найбільший у світі природоохоронний рух, започаткований Всесвітнім фондом природи WWF. Він заохочує сотні мільйонів людей по всьому світу щось змінити у своєму житті заради Планети. Цей рух підтримують тисячі організацій, компаній та урядів, зокрема Міністерство екології та природних ресурсів України, Міністерство освіти і науки України та Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження України.

Година Землі була розпочата у 2007 році Всесвітнім фондом природи WWF в Австралії з метою привернути увагу до проблеми зміни клімату. У 2008 році ця успішна акція поширилась світом, у ній взяли участь більше 50 мільйонів людей у 35 країнах світу. Україна приєдналась до всесвітньої кампанії  у 2009 році. Ця символічна подія об’єднує людей світу, незалежно від віку, статі, культури чи релігійних вірувань. Однак, Година Землі була створена не тільки для того, щоб вимикати світло. Натхнення однієї години заохочує людей до щоденних дій заради Планети. Година Землі була створена, щоб сприяти збереженню природи. За ці роки було багато досягнень – сотні тисяч підписів під петиціями у різних країнах призвели до позитивних змін у природоохоронному законодавстві, зібрані під час кампанії кошти сприяли збереженню природних регіонів, були висаджені мільйони дерев, встановлені сонячні панелі у віддалених селах.

Година Землі у 2016 році пройшла з безпрецедентним успіхом – приєднались більше 7000 міст у 172 країнах по всьому світі. Серед тих, хто підтримав подію, були мери міст Париж, Гонконг, Ріо-де-Жанейро, відомі політики, діячі культури та багато інших. В Україні до кампанії долучились більше 75 міст та містечок, у тому числі Київ, Одеса, Львів, Харків, Полтава, Маріуполь та ін.

Окрім символічного вимкнення світла на 60 хвилин, цьогорічна кампанія робить наголос на необхідності та безумовній користі щоденних дій кожного громадянина, компанії та уряду у сфері енергоефективності, збереження навколишнього природного середовища, ощадливого використання ресурсів задля подолання екологічних проблем і досягнення гармонії з природою. Це дасть можливість кожному громадянину України зробити свій внесок у поліпшення загальної екологічної ситуації.

Цього року також кампанія Години Землі прагне привернути увагу українців до нашої природної спадщини та допомогти природоохоронним територіям – національним паркам та заповідникам України. 

25 березня парки відчинять свої двері для всіх бажаючих зустріти пробудження природи. Люди зможуть допомогти їм на волонтерських засадах роботою або іншими ресурсами, влаштувати пікнік на природі чи взяти участь у запропонованих активностях.

У нашому регіоні такою природоохоронною територією виступає Карпатський біосферний заповідник. 23-го березня на центральній садибі заповідника о 14.00 відбудеться практичний природоохоронний захід – прочистка дендропарку, впорядкування мінерального джерела в ур. Підділ та зони відпочинку біля нього. Всі небайдужі рахівяни можуть спробувати свої сили у природоохоронному волонтерстві та таким чином зробити конкретний внесок у збереження природи рідної землі.

Рахівська міська рада спільно з Карпатським біосферним заповідником, вже традиційно приєднується до всесвітньої кампанії та закликає жителів міста також долучитися до акції, яка 25-го березня відбудеться на центральній площі міста. У програмі заходу:

  • відкриття акції;
  • виступи вихованців Рахівського РБДЮТ;
  • демонстрація відеофільму «Одинадцята година», що висвітлює проблеми, пов’язані із глобальними кліматичними змінами;
  • виступи школярів – членів клубу «Юні лісові рейнджери»;
  • екологічні ігри;
  • створення символу акції «60+»;
  • запуск «китайських ліхтариків»;
  • чаювання.

Не будьмо байдужими — збережемо планету!