• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Госпітальні округи потрібно створити з центрами у Тячеві та Рахові
опубліковано: 11.02.2017р. о 13:40, автор: Рахівська міська рада

Народний депутат Василь Петьовка звернувся до Міністерства охорони здоров’я та Закарпатської ОДА щодо створення госпітальних округів з центрами у Тячеві та Рахові.

Рахівський район – один із найвисокогірніших  в Україні,  де відстань від найвіддаленіших населених пунктів до райцентру складає 50-55 км. Найбільший район Закарпатської області –  Тячівський. Переважна частина мешканців цих районів проживають у населених пунктах, що мають  гірський статус. Віддалені населені пункти важкодоступні, окрім того, тут – відсутнє якісне сполучення.  Відстань до районних центрів складає десятки кілометрів бездоріжжям, і це – неабияк ускладнює транспортування хворих. Окрім того вказані райони – центри туризму.

Народний депутат України Василь Петьовка направив депутатське звернення на адресу голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, у якому йдеться про потребу врахувати особливості цих гірських районів при формуванні складу та меж госпітальних округів, а також внести пропозицію щодо створення двох таких округів з центрами в м. Тячів та м. Рахів. Відповідно до постанови Кабміну саме обласні державні адміністрації зобов’язані подати Міністерству охорони здоров’я України пропозиції щодо затвердження переліку та складу госпітальних округів. Звернувся народний депутат і до в.о. міністра охорони здоров’я України Уляни Супрун з проханням при розробці Міністерством охорони здоров’я проекту нормативно-правового акту  щодо затвердження переліку та складу госпітальних округів передбачити у ньому створення  округів з центрами у Тячеві та Рахові.