• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
,,Гуцульська бриндзя”: найбільший гастрономічний фестиваль Закарпаття відбудеться 3 вересня
опубліковано: 14.08.2017р. о 16:11, автор: Рахівська міська рада

ХVІI гастрономічний фестиваль-ярмарок ,,Гуцульська бриндзя” проведуть 3 вересня у місті Рахів.

Організатори:
Рахівська районна державна адміністрація
Рахівська районна рада
Закарпатська обласна державна адміністрація
Закарпатська обласна рада
Органи місцевого самоврядування Рахівського району
Рахівське районне товариство Всеукраїнського об’єднання ,,ГУЦУЛЬЩИНА”
Управління культури Закарпатської обласної державної адміністрації
Департамент економічного розвитку та торгівлі Закарпатської обласної державної адміністрації
У 2000 році на базі Квасівської територіальної громади, яка виборола  міжнародний гранд проекту розвитку гірських населених пунктів, за рішенням районних органів влади, за ініціативи Карпатського агентства регіонального розвитку, а також за сприяння міжнародних фундацій, був започаткований фестиваль-ярмарок „Гуцульська бриндзя”. З 2002 року він щороку проводиться в м. Рахів, а з 2007 року – набув статусу районного фестивалю-ярмарку.
,,Гуцульська бриндзя” є найбільшим гастрономічним фестивалем, що проходить у Закарпатті. Традиційно свято починається з мелодій трембіт, мандолін і дримб, виступів музик та співаків. Фестиваль бриндзі має свою ключову перевагу – демонструє свою автентичність, справжні традиції гуцулів-полонинників, їх ремесло побут та гостинність. Гуцули щиро діляться всім цим з численними гостями, в чому ви переконаєтесь на святі.
Туристи та гості фестивалю матимуть змогу купити традиційний сир-бринзу, що споконвіків виробляється на полонинах, сувеніри, вироби, що зроблені із шерсті баранів, а також посмакувати свіжо приготовані бануш, голубці, бограч та ще багато інших гуцульських смаколиків, які готуватимуть у колибах громад населених пунктів Рахівщини просто неба.
   На святі ви відчуєте справжню гостинність мешканців краю, звабливість красунь-горянок, силу і спритність карпатських легенів, рвучкі ритми гуцульської, румунської, угорської музики та запального танцю. На фестивалі можна не тільки спробувати десятки видів овечого сиру, а й розважитися – по-справжньому, по-гуцульському.
Щорічно фестиваль-ярмарку відвідує понад 30 тисяч гостей з різних куточків України та світу.
Під час фестивалю громади сіл, селищ і міста змагатимуться в номінаціях:
найкраща продукція вівчарства;
краща громада Рахівщини;
найкращі газда і газдиня садиби;
народно-музичне мистецтво;
роботи народних умільців;
кращий ватаг;
найсмачніші гуцульські страви.
Крім власне повернення вівчарів організатори підготували програму свята:
3 вересня, неділя
8.00-12.00 – розгортання експозицій виставок народних умільців та ярмарки-продажу тваринницької продукції вівчарства, вул. Буркут, амфітеатр ,,Буркут”;
10.00-11.00 – показові виступи на конях гуцульської породи; ,,Корбач-шоу” (показові виступи на володіння корбачем (батогом)), вул. Б. Хмельницького, парк Т. Шевченка;
11.00-11.45 – хід святкової колони від вулиці Богдана Хмельницього до амфітеатру “Буркут”;
11.45-12.30 – урочисте відкриття ХVІI гастрономічного фестивалю-ярмарку ,,Гуцульська бриндзя”, запалення полонинської ватри;
12.30-14.00 – огляд експозицій виставок народних умільців населених пунктів та ярмарки-продажу тваринницької продукції вівчарства; майстер-клас з приготування гуцульських страв;
14.00-22.00 – концертно-розважальна програма.
Організатори фестивалю-ярмарку запрошують доєднатися до свята, загартованого карпатськими горами, прадавніми автентичними традиціями. Тільки тут ви зможете на повну насолодитись свіжим карпатським повітрям, смачними та екологічно чистими стравами, доторкнутись до частинки суворого гуцульського побуту та відчути всю гостинність карпатського краю!
За додатковою інформацією звертатися за адресою: м. Рахів, вул. Миру, 1, тел. (03132) 2-56-44, 2-50-28, 2-52-62, 2-51-57, e-mail:
admin@rakhiv-rda.gov.ua, ekon-rachiv@ukr.net або через соціальну мережу Фейсбук – facebook.com/FestivalHutsulskaBryndzia, facebook.com/RakhivRDA.

ОРГКОМІТЕТ ФЕСТИВАЛЮ