• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
ГУЦУЛЬСЬКА ФЕЄРІЯ В РАХОВІ
опубліковано: 23.07.2021р. о 09:17, автор: Рахівська міська рада

Четвер 22 липня видався в Рахові не звичайним буднем, а справді святковим днем, адже в рамках спільного проєкту «Сприяння культурі гуцульського етносу в румунсько-українському прикордонному регіоні – ProHutsul» 2SOFT/2.1/10 за фінансування Спільної операційної програми «Румунія-Україна» 2014-2020 ENI CBC наше місто приймало делегацію з громади Бістра, що в Румунії, в рамках заходів з культурного обміну між партнерами.
У великому залі Рахівської районної ради перед початком спільного концерту фольклорних колективів громад виступили з вітальним словом Рахівський міський голова Віктор Медвідь та прімар громади Бістра Васіле Дучук, розповіли про досягнення громад у рамках проєкту та поділилися планами стосовно подальшої співпраці.
Громада Біста (Бистрий) – етнічні гуцули, справжні горяни-українці за духом та стилем життя. Вони свято оберігають та примножують традиції нашого етносу, популяризують місцеву культуру та передають цей скарб з покоління в покоління, саме тому на сцені було багато талановитої молоді, які розмовляють та співають на гуцульському діалекті, збирають та записують архаїчні співанки, шанують традиції сивої давнини.
Рахівчани, для яких фольклорні виступи не дивина, цього разу були справді глибоко вражені та зачаровані професійним співом виконавців, багатим репертуаром, барвистими костюмами та прекрасною атмосферою, які створили артисти.
Перед публікою виступили фольклорна група «Веселі гуцули», гурт сім’ї Юркуців, а також відомий гуморист-етнограф Дмитро Коренюк і рахівський гурт «Край».
Звичайно ж, багата культура нашого краю, барвисте мистецтво та розмаїта народна творчість зберігаються, збагачуються та передаються з покоління в покоління завдяки талановитим людям з палким серцем істинних горян. Саме такою особистістю, видатною постаттю нашого краю і є пан Дмитро Коренюк, який 11 липня зустрів своє семи десяте літо.  З цієї нагоди по закінченню концертної програми на сцену піднялися високоповажні гості заходу та привітали поета-гумориста, краєзнавця, етнографа Дмитра Коренюка.
Рахівський міський голова Віктор Медвідь вручив ювіляру подяку за вагомий внесок у збереження, примноження та популяризацію культури гуцульського етносу, розвиток міжнародної співпраці в українсько-румунському прикордонному регіоні та з нагоди 70-річчя. Також вітали пана Коренюка: письменник, журналіст, публіцист, рахівчанин за походженням Олександр Масляник від імені Всеукраїнського товариства «Гуцульщина», представниця Рахівського осередку Всеукраїнського товариства «Гуцульщина» Едіта Ретізник, заступник голови Рахівської районної ради Іван Копич, завідувач сектором культури, молоді та спорту відділу освіти, культури, молоді та спорту Рахівської міської ради Володимир Шепета, а також інші відомі сини та доньки славної гуцульської землі.
Нагадаємо, що в рамках спільного проєкту «Сприяння культурі гуцульського етносу в румунсько-українському прикордонному регіоні – ProHutsul» 2SOFT/2.1/10, який за фінансування ЄС вже другий рік поспіль реалізовують Рахівська міська рада та сільська рада громади Бістра з Румунії, здійснюється ряд заходів, спрямованих на сприяння збереженню та розвитку гуцульської культури, яка є спільною для громад по обидва боки кордону, а саме:
– Культурний обмін між творчими колективами громади Бістра (Румунія) та міста Рахів (Україна);
– Вивчення культури гуцулів по обидва боки кордону;
– Друк промоційних матеріалів;
– Розвиток інфраструктури, яка буде сприяти розвитку та збереженню культури гуцульського етносу в межах проектного регіону, а саме:
В громаді Бістра в старовинній родинній хаті, яка належала відомому українському поету Румунії Гаврилу Климпушу, облаштовують візит-центр, присвячений творчості поета та автентичній гуцульській культурі, а Рахівська міська рада проводить повну реконструкцію сцени амфітеатру Буркут (пам’ятка архітектури місцевого значення).