• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
«Гуцульська Паска» на День Білина: як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ)
опубліковано: 24.04.2017р. о 08:28, автор: Рахівська міська рада

23 квітня, в першу неділю після Воскресіння Христового, в селі Білин, що на Рахівщині, відзначили День села та вдруге провели свято «Гуцульська Паска».

Участь у відкритті свята взяли представники влади району,  помічник народного депутата України Василя Петьовки Михайло Штефко, представник Рахівської міської ради, а також запрошені сільські та селищні голови.

Традиційно святкове дійство розпочалося із благословення священика.  З вітанням до присутніх звернулися сільський голова Микола Сагайда та представники районної влади, які вручили грамоти кращим представникам громади.


Від імені народного депутата України Василя Петьовки його помічник Михайло Штефко вручив подяки і подарунки видатним представникам Білина, учасникам АТО, а також передав спортивний інвентар, наочне приладдя та набори іграшок для загальноосвітньої школи і дитсадка.

На святі гуцульської паски  представили виставку великодніх кошиків,  пасок, писанок а також робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва із населених пунктів Рахівщини.

До самого вечора присутніх на святі звеселяли виступи неповторних гуцульських колективів та виконавців.  Серед них –  народний самодіяльний оркестр гуцульських народних інструментів Рахівського районного будинку культури, соліст гурту «Край» Іван Мисинчук, учасник фіналу проекту «Голос країни» Ганна Шміляк, солістка студії «Гармонія» Рахівського РБДЮТ Олександра Беркела, солістка студії «Едельвейс»  Рахівського РБДЮТ Іванна Ролюк.


Завершилося дійство виступами  гумориста  Ігора Іванківа, естрадних виконавців Василя Михайловича, Вікторії Ватащук та святковим феєрверком. Святкування Дня села Білин та районне свято «Гуцульська Паска» пройшло за підтримки народного депутата України Василя Петьовки.