• Для людей із порушеннями зору
  • A-
    A+
Інтерсіті для Закарпаття: Василь Петьовка з колегами звернувся до міністра Омеляна
опубліковано: 12.07.2018р. о 09:24, автор: Рахівська міська рада

Народний депутат наголошує на необхідності ввести додатковий маршрут швидкісного потягу “Інтерсіті” сполученням “Київ – Ужгород”.

– Закарпатська область з кожним днем збільшує свою туристичну та економічну привабливість, запроваджуючи нові галузі туризму (рекреаційний туризм, екстрим туризм, оздоровчий, спортивний, гастрономічний, різноманітні екскурсії, тощо), а також відкриваючи широкий спектр для розвитку українських підприємців.

Також очевидним є географічні переваги розташування регіону біля кордону з чотирма країнами Євросоюзу, що давно відкрило інвестиційний інтерес серйозних закордонних бізнесових корпорацій для вкладення капіталів в різноманітні галузі економіки, який, однак, потребує систематичної підтримки і відповідного заохочення на регіональному і загальнодержавному рівнях, – йдеться у спільному зверненні народних депутатів Василя Петьовки, Валерія Лунченка та Роберта Горвата – Зважаючи на зазначену перспективу розвитку, постійне зростання пасажиропотоку зі столицею держави, систематизацію маршрутних перевезень з обласного центру до столиці України, а також технічні можливості, що з’явилися із завершенням будівництва Бескидського двоколійного залізничного тунелю, суттєвою потребою області є запуск швидкісного потягу Інтерсіті за маршрутом “Київ – Ужгород”.

Такий швидкісний потяг, завдяки якому суттєво скорочується час перебування в дорозі, вже запроваджено для багатьох обласних центрів. Вже набутий відповідний досвід експлуатації таких сучасних потягів. Вирішення порушеного питання дозволить не тільки задовольнити потребу українців у більш комфортних та швидких подорожах країною, але й отримати додаткові надходження від перевезень до бюджету країни.

Це звернення депутати направили Міністру інфраструктури України Володимира Омеляна та в.о. Голові правління ПАТ “Укрзалізниця” Євгену Кравцову.
Тим паче, що Закарпаття наразі залишається чи не єдиним регіоном України, куди не курсують потяги класу інтерсіті. Спершу їхній запуск стримував тунель, але новий Бескидський тунель дає можливість для запуску таких поїздів.